„Krasnobrodzki Gospel” laureatem na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie !!!

25MFKiP dzien1 54Zespół „KRASNOBRODZKI GOSPEL” z Krasnobrodzkiego Domu Kultury – zajął I miejsce w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych. Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja  Dudy.  Krasnobrodzki Gospel  otrzymał  nagrodę

pieniężną w wysokości 3.000 zł, ufundowaną przez Prezesa Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Festiwal ma ogromny zasięg. Po grudniowych eliminacjach rejonowych, które odbyły się w 33 miejscowościach w Polsce (w tym również w Krasnobrodzie) i 5 miejscowościach poza granicami kraju (Białoruś i Ukraina), spośród 1625 uczestników wybrano 139 najlepszych zespołów i solistów, którzy wystąpili w finale festiwalu w Będzinie.

Od czwartku do soboty (10-12 stycznia) jury w składzie: przewodniczący: dr hab. Benedykt Odya, dr hab. Teresa Krasowska, dr hab. Paweł Sobierajski, wysłuchało aż 346 kolęd i pastorałek. Swoim wykonaniem kolęd „W żłobie leży”, „Pośpieszcie o wierni” oraz „Dzisiaj w Betlejem”, „Krasnobrodzki Gospel” przekonał jury, że pierwsza nagroda należy się właśnie im.

Zespół powstał rok temu z inicjatywy pani Karoliny Piotrowskiej oraz burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala, a prowadzony jest przez animatora ruchu gospel w Polsce, pana Grzegorz Głucha.

Po raz kolejny laureaci wyłonieni podczas eliminacji rejonowych organizowanych w Krasnobrodzie zyskują uznanie jurorów przesłuchań finałowych w Będzinie. Cieszymy się tym bardziej, że zdobywcą pierwszego miejsca jest „Krasnobrodzki Gospel” – zespół reprezentujący gospodarzy tych eliminacji.

Wśród laureatów tegorocznego finału festiwalu w Będzinie jest również inny laureat krasnobrodzkich eliminacji – solista Franciszek Barnowski z Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego, który zdobył trzecie miejsce w kategorii soliści – młodzież.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy do wysłuchania od 9h55 minuta.

Krasnobrodzki Gospel

 

25MFKiP dzien1 5550467860 1861408277304238 2955910923920867328 n

Może Ci się również spodoba

Skip to content