KONCERT KOLĘDOWO-JASEŁKOWY W KDK

W niedzielę 27 stycznia 2019 roku, na kilka dni przed zakończeniem okresu śpiewania kolęd, w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbył się doroczny „Koncert kolędowo-jasełkowy”.
Program koncertu był bogaty, zarówno pod względem rodzaju występów (przedstawienia teatralne, a także kolędy, pastorałki i utwory o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu instrumentalnym, wokalnym i wokalno-instrumentalnym), jak i wykonawców (soliści i zespoły w różnym wieku – dzieci, młodzież i osoby dorosłe).
W koncercie wystąpiły też zespoły działające w KDK. Jako pierwszy na scenie pojawił się „Krasnobrodzki Gospel” – zespół najmłodszy stażem, który powstał niewiele ponad roku temu z inicjatywy Karoliny Piotrowskiej przy wsparciu burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala. Liczny, bo składający się z ponad 30 osób zespół prężnie działa pod kierunkiem Grzegorza Głucha – kompozytora, dyrygenta, autora tekstów i aranżera, zwłaszcza muzyki gospel, przy dużym zaangażowaniu i wsparciu inicjatorki powstania zespołu.
Warto tu dodać, że „Krasnobrodzki Gospel” na początku stycznia bieżącego roku zajął I miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Podczas koncertu w KDK zaprezentował program bożonarodzeniowy, na który składały się między innymi kolędy, którymi wyśpiewał sobie tytuł laureata tego festiwalu, tj. „W żłobie leży”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Pośpieszcie o wierni”. Zarówno koncert zespołu Krasnobrodzki Gospel jak i występy wszystkich innych wykonawców, którzy wystąpili podczas koncertu były nagradzane gromkimi brawami.
Do tego wielkiego kolędowania włączyła się również publiczność, która pomiędzy występami zespołów, pięknie śpiewała kolędy.
Podziękowania należą się wszystkim wykonawcom, instruktorom przygotowującym poszczególne występy oraz innym osobom, które w różny sposób wspierały organizację koncertu. Podziękowania należą się również publiczności, która z radością i uśmiechem na ustach podziwiała występujących na scenie artystów.

Możesz również polubić…

Skip to content