11-22.02.2019 – Ferie w Krasnobrodzie

IMG 9826Feryjna oferta Krasnobrodzkiego Domu Kultury cieszyła się w tym roku wyjątkowym zainteresowaniem. Uczniowie z miasta i gminy Krasnobród wykorzystali zimową przerwę szkolną na udział w warsztatach, turniejach, spektaklach i innych zajęciach, a ich podsumowaniem był 13. Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora KDK, rozegrany w piątek 22 lutego.- Codziennie

gościliśmy po około 30 dzieci i młodzieży, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku – podsumowują organizatorzy. Od pierwszego dnia ferii w domu kultury odbywały się warsztaty plastyczne, zajęcia muzyczne i zabawy w „Gazetowe szaleństwo”.

W programie był również turniej wiedzy „Omnibus, czy to Ty?”, bal karnawałowy i spektakl „Pinokio” w wykonaniu Teatru „Blaszany Bębenek”. Cykl feryjnych spotkań zakończył piątkowy turniej szachowy z udziałem 17 zawodniczek i zawodników. – Znaczna grupę stanowili najmłodsi szachiści, w tym uczniowie klasy pierwszej miejscowej szkoły podstawowej, którzy wykazali się nie lada umiejętnościami. Wykorzystali je m.in. w pojedynkach nawet ze znacznie starszymi rywalami, wcale nie stojąc na przegranej pozycji. Jeśli tylko zechcą rozwijać tę pasję, przynajmniej niektórzy z nich, mogą wyrosnąć na poważnych szachistów – cieszy się sędzia główny zawodów Ryszard Probola. Spośród najmłodszych uczestników do lat 10 najlepszy okazał się Jakub Joniec, drugi był Bartłomiej Molenda, a trzeci – Stanisław Gorzkiewicz. W kategorii dziewcząt do 14 lat najlepiej spisała się Gabriela Gorzkiewicz, drugie miejsce zajęła Kinga Pasieczna, a trzecie – Marianna Sachajko. Wśród chłopców wygrał Wojciech Karwan przed Miłoszem Wojciechowskim i Krzysztofem Zubem. W najstarszej grupie szachistów do lat 18 Dominik Tyrka pokonał Mateusza Tkaczyka. Zwycięzcy odebrali z rąk dyrektor KDK Marioli Czapli puchary, po trzech najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach otrzymało nagrody rzeczowe, a wszyscy ukończyli zmagania z pamiątkowymi dyplomami. W drugim tygodniu ferii zajęcia odbywały się również w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasnobrodzie. Najbardziej atrakcyjne okazały się zabawy z kreatywnymi „slimami”, które na prośbę uczestników zostały wydłużone na dwa dni, a także „koło fortuny”. W ramach cyklu „Jeśli masz chęć – ferie z biblioteką spędź” placówka oferowała także gry i zajęcia plastyczne, związane m.in. z obchodami Dnia Kota. Krasnobrodzka książnica gościła w tym roku codziennie kilkunastoosobową grupę dzieci, od przedszkolaków po 12 – 13-latków.

                                                                                                ias24.

Galeria – zajęcia muzyczne

Galeria – zajęcia integracyjno-teatralne

Galeria – zajęcia plastyczne

Galeria – zajęcia szachowe

Galeria – przedstawienie PINOKIO

Galeria –  Karnawałowy bal dla dzieci

Galeria –  XIII Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora KDK

Może Ci się również spodoba

Skip to content