Akcja charytatywna „Życie przez całe życie”

Z okazji obchodzonego w dniu 24 marca „Narodowego Dnia Życia”, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu przy współpracy z Gminą Krasnobród i krasnobrodzkimi Parafiami oraz Parafią w Bondyrzu organizuje akcję charytatywną pn. „Życie przez całe życie”.

W ramach tej akcji w niedzielę 24.03.2019 przy kościołach i kaplicach oraz w Krasnobrodzkim Domu Kultury prowadzona będzie zbiórka funduszy na budowę Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami – RODZINNEGO DOMU, który powstanie przy ul. Kresowej 24 w Zamościu.

Zbiórce w Krasnobrodzkim Domu Kultury będzie towarzyszył Koncert Charytatywny oraz Aukcja, w ramach której również będzie okazja do wsparcia budowy Rodzinnego Domu dla osób niepełnosprawnych.

Dzień wcześniej, w sobotę 23 marca 2019 r. o godz. 17.00 w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbędzie się projekcja poruszającego, wielokrotnie nagradzanego filmu pt. „CHCE SIĘ ŻYĆ”. Jego głównym bohaterem jest Mateusz – chłopiec, cierpiący na porażenie mózgowe, który podejmuje walkę o godność i prawo do normalnego życia. Wstęp na film jest bezpłatny. Przed projekcją będzie możliwość wsparcia akcji budowy Rodzinnego Domu.

Inicjatywa budowy Rodzinnego Domu jest odpowiedzią na potrzeby wychowanków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, którzy przez 28 lat działalności stowarzyszenia stali się dorosłymi ludźmi. Z powodu ich ciężkiej niepełnosprawności nadal potrzebują wsparcia w postaci terapii, rehabilitacji, opieki. Zwłaszcza, że ich rodzice w nieunikniony sposób starzeją się i …odchodzą.

Dziś nie ma dla nich godnej przyszłości. Aby im pomóc i być z nimi solidarnym w ich dramatycznie trudnej sytuacji musimy wspólnie zbudować dla nich RODZINNY DOM”.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tej akcji.

Organizatorzy:

Burmistrz Krasnobrodu

Krasnobrodzki Dom Kultury

Współorganizatorzy:

Zespół Szkół w Krasnobrodzie

Szkoła Podstawowa w Kaczórkach

Szkoła Podstawowa w Majdanie Wielkim

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie

Parafia Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie

Parafia Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu

Partnerzy – fundatorzy fantów na aukcję:

Warsztat Terapii Zajęciowej w Dominikanówce

Roztoczańska Spółdzielnia Socjalna „Źródło”

Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Krasnobrodzie

Patronat medialny:

Gazeta Krasnobrodzka

Informacyjna Agencja Samorządowa

Możesz również polubić…

Skip to content