Akcja charytatywna „Życie przez całe życie” w Krasnobrodzie

DSC 2828Mieszkańcy miasta i gminy Krasnobród efektywnie wsparli budowę rodzinnego domu dla starszych osób niepełnosprawnych. Podczas charytatywnej akcji „Życie przez całe życie”, zorganizowanej z inicjatywy Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” z Zamościu, w niedzielę 24 marca udało się zebrać ponad 9 tysięcy 600 złotych.To pieniądze, które trafiły do około 40 puszek wolontariuszy, zbierających datki przy miejscowych kościołach i kaplicach oraz podczas charytatywnego koncertu lokalnych artystów w Krasnobrodzkim Domu Kultury. – Oprócz występów prowadziliśmy aukcję prac, które otrzymaliśmy z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dominikanówce, Roztoczańskiej Spółdzielni Socjalnej „Źródło” i Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Krasnobrodzie. Licytowaliśmy m.in. wielkanocne stroiki, wyroby z wikliny, obrazy na płótnie i maskotki w cenach od kilku do około 100 złotych – relacjonuje dyrektor KDK Mariola Czapla.

Na scenie domu kultury prezentowali się: Zespół Folklorystyczny „Wójtowianie”, akordeonista Franciszek Sachajko, pierwszoklasiści Zespołu Szkół w Krasnobrodzie z inscenizacją „Lokomotywy” Juliana Tuwima i tancerze z klasy IIIb, a także wokaliści – Dominik Burak, Kinga Pasieczna, Weronika Roczkowska, Gabriela Szpyra, Małgorzata Dąbrowska, Dominika Kawka, Marianna Sachajko, Martyna Kukiełka, Maja Gaczoł i Maja Rębisz oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Majdanie Wielkim.

W programie koncertu znalazły się również popisy kabaretowe Gabrieli Szpyry, Wiktorii Fili i Karoliny Smoluch z grupy „Babiniec”, działającej w KDK, pokaz taneczny Martyny Bełz, a także występy ksylofonistki Nataszy Klejny i gitarzystki Hanny Maruszak oraz uczniów kapelmistrza miejscowej orkiestry Mateusza Krawca – Kingi Pasiecznej, Kamila Małka, Bartłomieja Smolucha,
Jagody Skiby i Alicji Buryło, którzy grali na instrumentach dętych.

Podczas aukcji, koncertu i zbiórki ulicznej udało się zebrać 9 tysięcy 667 złotych i 53 grosze, które zostaną przekazane stowarzyszeniu „Krok za krokiem”.

W organizacji akcji „Życie przez całe życie” w Krasnobrodzie pomogli: burmistrz, miejscowy dom kultury i zespół szkół, podstawówki w Kaczórkach i Majdanie Wielkim, parafianie parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie oraz Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu. Wsparciem medialnym służyły Gazeta Krasnobrodzka i Informacyjna Agencja Samorządowa.

Podobne akcje odbyły się w miniony weekend także m.in. w Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu i Zamościu. Wszystkie miały ten sam cel – pomoc w realizacji pomysłu budowy kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla wychowanków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym, którzy przez 28 lat jego działalności stali się dorosłymi ludźmi.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content