Koncert zespołu YANABANDA w Krasnobrodzkim Domu Kultury

Yanabanda plakat A3Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu „YANABANDA” z Wieliczki, który odbędzie się w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury, w sobotę 27 kwietnia 2019r. o godzinie 18.00. WSTĘP WOLNY

Poniżej krótka informacja o zespole.

Początki działalności zespołu wokalno-instrumentalnego YANABANDA sięgają 1994 roku, lecz dopiero w grudniu 1995 r. zespół dał swój pierwszy duży koncert i zaczął działać pod egidą ówczesnego Miejskiego Domu Kultury w Wieliczce. Repertuar grupy obejmuje: muzykę gospel, jazz, swing,

standardy muzyki rozrywkowej oraz klasykę. Utwory są wykonywane w oryginalnych aranżacjach autorstwa jazzmana Jana Gonciarczyka, z kontrabasem, czasami gitarą, klawiszami i perkusją. Zespół, którego skład tworzy 8 wokalistów i kontrabasista Jan Gonciarczyk, działa obecnie pod patronatem Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce.
W 2020 roku zespół będzie obchodził jubileusz 25-lecia – większość obecnych członków działa w zespole od początku jego działalności.
Yanabanda może pochwalić m.in. takimi osiągnięciami jak: wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Myślenicach w 2008 r. czy brązowe oraz srebrne pasmo w XI i XII Małopolskim Konkursie Chórów w 2009 i 2010 r.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content