Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym w Krasnobrodzie

tytułW dniach 11 – 12 maja 2019 roku gościliśmy w Krasnobrodzie liczną, bo blisko 300-osobą, międzynarodową grupę zawodników, którzy byli uczestnikami Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym pod nazwą „Po Ziemi Zamojskiej”.
Głównym organizatorem zawodów był Klub Sportowy „AROS” Zamość, a współorganizatorami: Gmina Krasnobród, Powiat Zamojski, Gmina Adamów i Okręgowy Związek Kolarski w Lublinie. Biuro zawodów miało swoją siedzibę w Ośrodku wypoczynkowym „BARWY ROZTOCZA” w Krasnobrodzie.

Kolarze z klubów sportowych z całej Polski oraz z narodowych reprezentacji Gruzji, Ukrainy i Białorusi rywalizowali w 6 kategoriach wiekowych (młodziczka, młodzik, juniorka młodsza, junior młodszy, junior i kobiety OPEN). Wyścig przebiegł w dwóch etapach.
Pierwszego dnia, czyli 11 maja, odbyła się jazda indywidualna na czas na trasie: Wólka Wieprzecka – Obrocz – Wólka Wieprzecka. W zależności od kategorii, zawodnicy mieli do pokonania trasy o długości: 5, 10, 14,8 lub 16,4 km. Ceremonię zakończenia tej części wyścigu, która odbyła się w Wólce Wieprzeckiej zaszczycili swoją obecnością: Tadeusz Lizut – z-ca Dyrektora Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie oraz Grzegorz Podgórski – radny Rady Miasta Zamość.
Natomiast drugiego dnia tj. 12 maja rozegrany został wyścig ze startu wspólnego na trasie: Krasnobród – Jacnia – Adamów – Szewnia Górna – Wólka Wieprzecka – Obrocz – Kaczórki – Jacnia – Krasnobród.
Zawodnicy startowali na ulicy Zamojskiej (przy zjeździe na ul. Młyńską), a więc na samym początku rywalizacji musieli się z mierzyć z jazdą pod górę. Podobnie było też na zakończenie biegu – kolarze finiszowali na wzniesieniu, bowiem linia mety była usytuowana w połowie podjazdu na tę samą górę, z tym że z drugiej strony (przy bocznej bramie do sanatorium).
Podczas tej części wyścigu zawodnicy poszczególnych kategorii mieli do pokonania również różne dystanse: jedno okrążenie trasy – 40,8 km, 2 okrążenia – 73 km, lub 3 okrążenia – 105,2 km. Zawody odbywały się przy ruchu drogowym częściowo ograniczonym.
Po zakończeniu kolejnych wyścigów, najlepsi zawodnicy (miejsca od I do VI) z poszczególnych kategorii byli nagradzani. Ceremonia dekoracji odbywała się przy wejściu głównym do Sanatorium Rehabilitacyjnego im. Janusza Korczaka w Krasnobrodzie. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody finansowe wręczali i gratulacje składali: Mariusz Zając – sekretarz Powiatu Zamojskiego, Kazimierz Misztal – burmistrz Krasnobrodu oraz Andrzej Kita – Prezes i Okręgowego Związku Kolarskiego w Lublinie.

M. Czapla

Podziękowania
Organizatorzy Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym pod nazwą „Po Ziemi Zamojskiej” dziękują Policji i Druhom OSP z Miasta i Gminy Zwierzyniec, Miasta i Gminy Krasnobród, Gminy Adamów za zabezpieczenie tras wyścigu. Pomoc funkcjonariuszy Policji oraz Druhów OSP umożliwiła przeprowadzenie zawodów w sposób gwarantujący bezpieczeństwo zawodnikom, obserwatorom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.
Dziękujemy za wszelką pomoc: Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej w Gminie Zamość, mieszkańcom tej miejscowości, pracownikom Krasnobrodzkiego Domu Kultury i Sanatorium Rehabilitacyjnego w Krasnobrodzie, OSiR Zamość oraz obecnym na ceremoniach zakończenia wyścigów dostojnym Gościom: Zastępcy Dyrektora Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Tadeuszowi Lizutowi, Radnemu Rady Miasta Zamość Grzegorzowi Podgórskiemu, Sekretarzowi Powiatu Zamojskiego Mariuszowi Zającowi, Burmistrzowi Krasnobrodu Kazimierzowi Misztalowi, Prezesowi Okręgowego Związku Kolarskiego w Lublinie Andrzejowi Kita. Dziękujemy również komisji sędziowskiej, służbom medycznym oraz Ośrodkowi Wypoczynkowemu „Barwy Roztocza” w Krasnobrodzie.
Dziękujemy Zarządowi Województwa Lubelskiego, Powiatowi Zamojskiemu i Miastu Zamość za wsparcie finansowe wyścigów.

Organizatorzy

GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content