Koncert dla Rodziców

DSC 5905Tradycją jest już, że w drugiej połowie czerwca w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbywa się coroczny koncert dedykowany rodzicom.
Spotkanie to łączy dwa święta, Dzień Matki i Dzień Ojca obchodzone kolejno w maju i czerwcu i jest doskonałą okazją, aby dzieci i młodzież z naszego miasta mogły w artystyczny sposób podziękować za miłość, troskę i wychowanie.
Tegoroczny koncert odbył się w niedzielę, 16 czerwca i jak zawsze na scenie prezentowali się młodzi artyści, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do tego występu.

Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi – uczestnicy zajęć w Klubie Malucha „Bawiarenka” z programem zatytułowanym „Dla naszych kochanych rodziców”. Tuż po nich swoje pierwsze wejście miały członkinie koła teatralnego „Babiniec” – Karolina Smoluch i Gabriela Szpyra ze skeczem „Baba Jola” – później zaprezentowały jeszcze dwa: „O dwóch malarzach” i „Mamo wychodzę”.
Kolejnym punktem programu był program słowno muzyczny „Wesoły świat Jana Brzechwy”, przygotowany przez starszą grupę dzieci z „Bawiarenki”.
Potem przy własnym akompaniamencie gitarowym zaśpiewała Gabrysia Szpyra, a tuż po niej zaprezentowali się uczestnicy zajęć gry na instrumentach dętych: Alicja Buryło, Jagoda Skiba i Oliwia Bucior zagrały na trąbce oraz Marianna Sachajko na klarnecie. Dziewczęta do występu zostały przygotowane przez instruktora i kapelmistrza Mateusza Krawca.
Po prezentacjach muzycznych na scenie pojawili się uczniowie klasy IV a Zespołu Szkół w Krasnobrodzie w wykonaniu, których można było zobaczyć etiudę teatralną pod tytułem „Legenda o warszawskim Bazyliszku”.
Przedostatnim punktem niedzielnego programy był występ gitarowy Mateusza Gromka, który tak jak wcześniej wspomniana Gabrysia uczą się gry na tym instrumencie pod kierunkiem Jarosława Monastyrskiego.
Koncert zakończył się występem tanecznym starszej grupy bawiarenkowej, która przygotowała dla rodziców układ taneczny. W tym miejscu należy dodać, że była to niespodzianka, bo ten występ nie był ujęty w programie. Sadząc po reakcji publiczności utwór „Woka woka” nawiązujący klimatem do wakacyjnych rytmów bardzo spodobał się publiczności, która nagrodziła młodych tancerzy wielkimi brawami.
Oprócz artystycznych prezentów scenicznych cała publiczność dostała jeszcze jeden podarunek. Były to piękne papierowe kwiaty ze słodkim środkiem przygotowane na zajęciach plastycznych prowadzonych w domu kultury przez Marzenę Mazurek.
Dziękując publiczności i wykonawcom za czas i wspólnie spędzone chwile przytoczę słowa Antoniego Kępińskiego „Koloryt naszego świata wywodzi się ze stosunku do matki, a jego forma ze stosunku do ojca” , życząc wszystkim świata w pięknej i kolorowej formie.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content