Narodowe Święto Niepodległości 2019 – zaproszenie

11.11.2019 A3Organizatorzy, którymi są Burmistrz Krasnobrodu, Proboszcz Parafii NNMP w Krasnobrodzie i Krasnobrodzki Dom Kultury serdecznie zapraszają do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada 2019 roku w Krasnobrodzie.

Rozpoczną się one o godz. 9.00 w Kościele Nawiedzenia NMP programem patriotycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Krasnobrodzie, po którym odprawiona będzie Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

Po zakończeniu uroczystości religijnych, odbędzie się przemarsz (orkiestra dęta, poczty sztandarowe, delegacje z wieńcami i inni uczestnicy) pod pomnik 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, który powstał i został odsłonięty rok temu. Pod pomnikiem okolicznościowe przemówienie wygłosi Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, a następnie zgromadzone delegacje złożą wiązanki.

Druga część obchodów odbędzie się w Krasnobrodzkim Domu Kultury. Tam o godz. 14.00 rozpocznie się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej w Krasnobrodzie, podczas której radni podejmą uchwałę ws. nadania tytułu „Honorowego Obywatela Gminy Krasnobród” dla ks. Prałata Romana Marszalca.

W programie sesji zaplanowano również wstąpienia okolicznościowe, w tym między innymi ks. prof. dr hab. Edwarda Walewandra, który wygłosi laudację.

Po sesji, ok. godz. 15.00 rozpocznie się koncert „RADOŚĆ Z NIEPODLEGŁEJ” w wykonaniu lubelskiej wokalistki Moniki Grajewskiej, która „… śpiewa Bogu na chwałę, a ludziom by poznawali piękno polskiego słowa i muzyki”. W programie koncertu usłyszymy między innymi piękne polskie pieśni i piosenki z płyty „Swojskie klimaty”.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2019 zakończą się słodkim poczęstunkiem.

Monika Grajewska – folder

Monika Grajewska – Swojskie klimaty

Świeto Niepodległości- plakat

 

Możesz również polubić…

Skip to content