WÓJTOWIANIE NA UROCZYSTOŚCIACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 2019

Narodowe Święto Niepodległości 2019 z Honorowym Obywatelem Gminy Krasnobród ks. prałatem Romanem Marszalcem.

W dniu 11 listopada 2019 roku, w 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w całej Polsce, ale również w wielu miejscach na świecie obchodzone było Narodowe Święto Niepodległości.
Wśród tych miejsc był również i Krasnobród, w którym od wielu lat obchody tego święta mają bardzo uroczysty charakter. Tak też było i w roku bieżącym. Pierwsza część obchodów to tradycyjnie uroczystości religijno-patriotyczne, które odbyły się w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – część artystyczna, uroczysta Msza Św., przemarsz i złożenie kwiatów pod pomnikiem 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Druga część obchodów Święta Niepodległości odbyła się po południu w Krasnobrodzkim Domu Kultury.
W uroczystościach wzięli udział: władze samorządowe Krasnobrodu z burmistrzem Krasnobrodu Kazimierzem Misztalem, poczty sztandarowe szkół i kombatantów, dyrektorzy i kierownicy oraz delegacje zakładów pracy, instytucji i stowarzyszeń, harcerze oraz mieszkańcy miasta i gminy Krasnobród. W obchodach tego święta wziął udział zespół „Wójtowianie”. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości powiązane były z nadaniem tytułu Honorowego Obywatela Gminy Krasnobród ks. prałatowi Romanowi Marszalcowi, gdzie w swoim wystąpieniu podziękował za to zaszczytne wyróżnienie i podzielił się wspomnieniami i refleksjami ze swojego życia.
Zwieńczeniem uroczystości był koncert „Radość z Niepodległej” w wykonaniu Moniki Grajewskiej. Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz degustację pysznego tortu przygotowanego z okazji nadania Honorowego Obywatela ks. Romanowi.
Oprócz słodkości na uczestników uroczystości czekał także zespół „Wójtowinianie”, który zaśpiewał wraz z zebranym „Sto lat” dla Księdza Prałata, a potem umilał czas wykonując piosenki ze swojego bogatego repertuaru, w tym ulubione utwory ks. Romana Marszalca – piosenkę o Krasnobrodzie pt. „Tutaj, gdzie Wieprza” oraz „Rozłączenie” (Za Niemen).

Zapraszamy do obejrzenia pierwszej i drugiej części nagrania video z uroczystości.

Możesz również polubić…

Skip to content