KRASNOBRODZKI GOSPEL NA ORSZAKU TRZECH KRÓLI

W dniu 6 stycznia 2020 ulicami naszego miasta, po raz piąty powędrował Orszak Trzech Króli. Tym razem wędrował pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”. Orszak był realizowany w oparciu o scenariusz napisany przez Pawła Murdzka – polonistę z Zespołu Szkół w Krasnobrodzie i organizowany przy współpracy z Fundacją „Orszak Trzech Króli”. Wszyscy uczestnicy ubrani byli w barwne stroje.
Do udziału w orszaku, został zaproszony również zespół Krasnobrodzki Gospel. Na początku wystąpili na Placu Siekluckiego śpiewając kolędy, a następnie wyruszyli w orszaku do poszczególnych stacji, gdzie przedstawiane były poszczególne sceny. Przy Urzędzie Miasta i Gminy została przedstawiona scena „Anioł u Pasterzy”. W role pastuszków, wcielili się gospelowi tenorzy: Andrzej Gontarz, Michał Męka, Leszek Dobek, Bartek Roczkowski, Damian Rębisz. Pozostała część zespołu w damskim składzie, przebrana za anioły zaśpiewała kolędy.
Zwieńczeniem orszaku była Msza święta odprawiona w Sanktuarium. W końcowej części tego wydarzenia, były pamiątkowe zdjęcia wszystkich uczestników

Film z dnia 6 stycznia 2020 r.

Możesz również polubić…

Skip to content