Sukcesy podczas finału MFKiP w Będzinie

Po raz kolejny laureaci krasnobrodzkich eliminacji rejonowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie odnieśli sukcesy podczas przesłuchań finałowych. Dwóch spośród trzech wykonawców, wytypowanych w Krasnobrodzkim Domu Kultury w grudniu ubiegłego roku do reprezentowania naszego regionu w finale w Będzinie, zyskało uznanie jurorów, podczas przesłuchań w dniach 9-11.01.2020r., w których uczestniczyli najlepsi wykonawcy z całej Polski oraz z Białorusi i Ukrainy.

 Jury w składzie: przewodniczący dr hab. Ewa Biegas, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, członkowie: dr hab. Teresa Krasowska, prof. AM – Instytut Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, przyznało trzecie miejsce w kategorii „soliści – młodzież” Mai Rębisz z Tomaszowskiego Domu Kultury. Laureatka otrzymała  nagrodę 1.000 zł ufundowaną przez Klub Radnych „Wspólnie dla Będzina” Rady Miejskiej Będzina. Warto tu podkreślić, że Maja jest solistką zespołu „Krasnobrodzki Gospel” działającego przy KDK, który rok temu zajął I miejsce w jubileuszowym 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie, w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych.

Natomiast drugi nasz laureat – duet Ola i Sławek Karwańscy ze Szkoły Podstawowej w Gródku otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.               

Gratulacje należą się również jurorom krasnobrodzkich przesłuchań, którzy ustalając werdykt wytypowali właściwych reprezentantów. Jurorami byli: panie Wiesława Grabek-Woś (przewodnicząca) – nauczyciel Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, dyrygent chóru Tarna-Vox w Tarnawatce i Aneta Krupa – magister sztuki muzycznej, instruktor Krasnobrodzkiego Domu Kultury oraz pan Andrzej Sar – główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego Lubelszczyzny w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

Możesz również polubić…

Skip to content