Spotkanie poorszakowe

W piątkowe popołudnie 17 stycznia 2020 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się spotkanie podsumowujące V Orszak Trzech Króli, który odbył się 6 stycznia 2020 roku w Krasnobrodzie.
Celem spotkania, którego organizatorami byli Burmistrz Krasnobrodu i Krasnobrodzki Dom Kultury było wyrażenie wdzięczności wszystkim, którzy mieli swój udział w przygotowaniu tego wydarzenia.
Na początku, w imieniu organizatorów, zebranych na sali widowiskowej, powitała Mariola Czapla – dyrektor KDK. Po powitaniu był czas na wspomnienia orszakowe, czyli oglądanie zdjęć z trasy przemarszu orszaku. Następnie głos zabrał Janusz Oś – zastępca burmistrza Krasnobrodu, który w imieniu burmistrza Kazimierza Misztala i własnym podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację tych wyjątkowych plenerowych jasełek. Wyraził też słowa uznania dla osób odgrywających powierzone im role w poszczególnych scenach, które zagrali z pełnym profesjonalizmem.
Słowa podziękowania za zaangażowanie i trud włożony w organizację orszaku zostały utrwalone na specjalnie przygotowanych dyplomach, które wręczali zastępca burmistrza Janusz Oś i dyrektor KDK Mariola Czapla. Każda z grup, która była zapraszana na scenę była uwiecznia na zdjęciu, a potem było jedno wspólne pamiątkowe zdjęcie orszakowej rodziny obecnej na sali, które zakończyło pierwszą części spotkania.
W drugiej części, już mniej oficjalnej, był słodki poczęstunek, podczas którego był czas na wspomnienia, rozmowy i integrację. Zarówno pierwsza jak druga cześć spotkania przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze.
Tegoroczna orszakowa rodzina to grupa licząca około 120 osób. Nie wszyscy mogli uczestniczyć w tym spotkaniu, stąd też poniżej przedstawiamy wszystkich, którzy mieli swój udział w Orszaku Trzech Króli 2020:

AKTORZY:

Herold – Radosław Cios-Mairot

Królowie:
Kacper (Europa) – Kazimierz Mielniczek
Melchior (Azja) – Adam Choma
Baltazar (Afryka) – Jan Kopczyński

Krasnobród:
Maryja – Milena Mazur
Józef – Andrzej Mazur
Jezusek – Wiktor Mazur

Nowa Wieś:
Gospodyni – Marta Szpyra
Gospodarz – Józef Garbacz
Biesiadnicy:Kazimiera Tur, Marzena Gorajska, Anna Gontarz, Olimpia Garbacz, Andrzej Pliżga, Mateusz Kołtun, Tomasz Wrona, Jarosław Górny, Jadwiga Nawój, Dagmara Pryciuk (koordynator)

Zespół „Krasnobrodzki Gospel”:
Ambroży – Bartłomiej Roczkowski
Stach – Michał Mękal
Maciej – Damian Rębisz
Wojciech – Andrzej Gontarz
Pasterz – Wiesław Nizio
Anioł – Leszek Dobek
Karolina Piotrowska (koordynator)

Podklasztor:
Herod – Dariusz Kostrubiec
Sługa – Jarosław Bucior
Żołnierz I – Dawid Skrzyński
Żołnierz II – Kamil Małek
Śmierć – Katarzyna Skóra
Diabeł – Agnieszka Kostubiec (koordynator)
I Osoba z Zarządu Osiedla – Elżbieta Skrzyńska
II Osoba z Zarządu Osiedla – Anna Korzeniowska
Posłaniec – Mariusz Skrzyński

ZESPOŁY:

Schola dziecięca z Parafii NNMP w Krasnobrodzie:
Agnieszka Kostrubiec – prowadząca scholę, Dariusz Kostrubiec (akompaniament – gitara)
Kinga Skrzyńska , Martyna Bucior, Paulina Korzeniowska, Karolina Korzeniowska, Martyna Tytuła, Anna Piela, Kalina Kostrubiec, Lena Kostrubiec, Borys Kostrubiec, Igor Kostrubiec, Magdalena Roczkowska, Dawid Skóra, Julia Skóra, Piotr Skóra, Magdalena Burak, Dominik Burak, Lena Kudełka , Martyna Pol, Marta Borek, Amelia Gontarz, Blanka Gontarz

Zespół folklorystyczny „Wójtowianie” (działający w Krasnobrodzkim Domu Kultury) :
Alicja Parkitny – kierownik, Alicja Olszewska, Alina Słota, Elżbieta Piela, Wanda Sachajko, Wiesława Dąbrowska, Zofia Przytuła, Mirosław Berlin (akordeon), Bogusław Najda (bębenek)

Zespół „Krasnobrodzki Gospel”:
Karolina Piotrowska, Joanna Droździe, Magdalena Antoniak, Marta Antoniak, Dominika Burak, Marzena Kałuża, Dominika Radlińska, Paula Kawka, Alicja Kałuża, Gabriela Szpyra, Łucja Bryła, Weronika Osuch, Sylwia Szpyra
oraz aktorzy grający scenę „Anioł u pasterzy”: Wiesław Nizio, Andrzej Gontarz, Michał Mękal , Damian Rębisz , Bartłomiej Roczkowski, Leszek Dobek

Krasnobrodzka Orkiestra Dęta (działająca w Krasnobrodzkim Domu Kultury):
Mateusz Krawiec – kapelmistrz, Jerzy Ćmiel, Janusz Dąbrowski, Witold Sokoliński, Grzegorz Gałka, Piotr Sachajko, Jacek Kowalik, Jerzy Jędruszko, Anna Bełz, Monika Pasieczna, Dominika Koperwas, Alicja Buryło, Jagoda Skiba, Kinga Pasieczna, Norbert Buryło, Cezary Kalinowski

Prowadzące kolędowanie na trasie orszaku: Marzena Kałuża (nauczyciel ZS w Krasnobrodzie), Alicja Kałuża

Harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” I Szczep im. Świętego Rocha (działający przy Parafii NNMP w Krasnobrodzie): Paweł Korga, Maciej Kołtun, Jakub Kozłowski, Mariusz Najda, Karol Kostrubiec, Bartłomiej Kurantowicz, Mateusz Gryciuk, Wiktoria Bukała, Józef Wryszcz – szczepowy

Współorganizacja orszaku i jego promocja:
Kazimierz Misztal – burmistrz Krasnobrodu, ks. Eugeniusz Derdziuk – proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie, ks. Roman Sawic – proboszcz Parafii Zesłania Ducha Świętego w Krasnobrodzie, ks. Artur Sokół – proboszcz Parafii Świętej Opatrzności Bożej w Bondyrzu, Elżbieta Działa – dyrektor Zespołu Szkół w Krasnobrodzie Dorota Jurkiewicz – Przewodnicząca Zarządu Osiedla Podklasztor

Zabezpieczenie trasy przemarszu orszaku: Policjanci z Posterunek Policji w Krasnobrodzie, Strażacy z OSP Wólce Husińskiej

Pomoc w przygotowaniu strojów: Halina Gontarz, Ośrodek Wypoczynkowy „Barwy Roztocza” Krasnobród

Autor scenariusza: Paweł Murdzek (nauczyciel Zespołu Szkół w Krasnobrodzie)

Aktualizacja scenariusza: Marzena Gęśla, Renata Nowosielecka (nauczyciele Zespołu Szkół w Krasnobrodzie)

Niosący sztandary orszakowe: Janusz Oś, Grzegorz Sachajko, Wojciech Pelc

Obsługa organizacyjna i promocja: Marzena Mazurek (Krasnobrodzki Dom Kultury)

Galeria

Może Ci się również spodoba

Skip to content