KOLEDOWANIE WÓJTOWIAN W KDK 2020

W dniu 26 stycznia 2020 r. w Krasnobrodzkim Domu Kultury, jak co roku
odbył się koncert kolędowo-jasełkowy, w wykonaniu zespołów,orkiestry, duetów, i wystąpień solowych. Repertuar był bardzo zróżnicowany, ale każdy tematycznie nawiązywał do okresu Bożego Narodzenia.
W wielkim kolędowaniu w KDK wziął zespół folklorystyczny„Wójtowianie” – zespół z bogatym ponad 25letnim stażem, posiadający liczne sukcesy artystyczne. W ich wykonaniu można było usłyszeć piękne, znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Warto dodać, że publiczność nie była tylko biernym słuchaczem, ale również została zaangażowana do śpiewania kolęd. W czasie przerw pomiędzy poszczególnymi prezentacjami, kolędowanie wśród osób siedzących na widowni, prowadzili członkowie zespołu „Wójtowianie”. Najwytrwalsi z widzów, którzy wysłuchali do końca 2,5godzinnego koncertu, zostali nagrodzeni upominkami w postaci najnowszej płyty zespołu „Wójtowianie” pt. „Jest takie miejsce”, która ukazała się pod koniec grudnia 2019 roku. Cały koncert został utrwalony na nagraniu video, którego dokonał
p. Zbigniew Górnik, krasnobrodzanin mieszkający we Wrocławiu, który od wielu lat promuje Krasnobród i jego kulturę na Dolnym Śląsku.

Możesz również polubić…

Skip to content