„Włóczęga serca” – wystawa rysunku Krzysztofa Kiszki

W dniu 24 lipca 2020 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury odbyło się otwarcie wystawy rysunku Krzysztofa Kiszki pt. „Włóczęga serca” (pierwotnie planowano je na 18 marca). Jest to pierwsza wystawa otwarta w KDK po ponad czteromiesięcznej przerwie w działalności KDK spowodowanej pandemią koronawirusa.

Wystawa została otwarta inaczej niż zwykle. Ze względu na obowiązujące ograniczenia wernisaż odbył się bez udziału zaproszonych gości. Otwarcia dokonali Dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury Mariola Czapla i autor prac – Krzysztof Kiszka.

Wydarzenie zostało utrwalone na filmie, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy.

Krzysztof Kiszka – urodził się w 1981r., w Janowie Lubelskim. Absolwent Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach (obecnie Uniwersytet Jana Kochanowskiego). Rysować uczył się samodzielnie, choć inspiracje czerpie z różnorodnych źródeł. Twórczo zgłębia wiele tematów, upodobał sobie światło i cień, lecz podejmuje również próby wniknięcia w świat barw. Przygodę z rysunkiem rozpoczął w szkole podstawowej i niezmiennie trwa ona po dziś dzień. Zawodowo realizuje się jako nauczyciel, rozwija również swe zainteresowania pisarskie i teatralne. Współpracując od lat z Grupą Teatralną „WARTO”, pisze scenariusze i współreżyseruje sztuki. Jego debiutem pisarskim jest książka pt.: „Siewca Niepokoju”.

Prezentacja wystawy jest również inna niż zwykle. Prace składające się na wystawę można oglądać w oryginale w sali wystawowej KDK, ale można je również zobaczyć w Internecie na stronach: www.kultura.krasnobrod.pl oraz facebook/Krasnobrodzki Dom Kultury. Wystawa internetowa jest obszerniejsza – prezentuje nieco więcej prac niż jest ich w sali wystawowej.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy zarówno w Krasnobrodzkim Domu Kultury (z zastosowaniem się do obowiązującego reżimu sanitarnego) jak i w Internecie.

Ekspozycja w sali widowiskowej KDK będzie czynna do końca sierpnia 2020 roku.

Zobacz zaproszenie video

Możesz również polubić…

Skip to content