ULTRAROZTOCZE 2020 w Krasnobrodzie

W dniach 2-4 października 2020 roku będziemy gościli w Krasnobrodzie miłośników aktywnego spędzania czasu – uczestników dużej imprezy sportowo-rekreacyjnej, ale również i charytatywnej pod nazwą „Ultraroztocze”, która od czterech lat jest organizowana na terenie Roztocza przez Fundację Na Ratunek.
Zwykle „ULTRAROZTOCZE” odbywało się w maju, ale w tym roku organizacja tego wydarzenia w terminie majowym ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie była możliwa, stąd też organizatorzy zdecydowali o zmianie terminu.
Co roku główna baza zawodów miała swoją siedzibę w innej miejscowości naszego regionu. W pierwszej edycji (2017) był to Zwierzyniec, w drugiej (2018) Józefów, w trzeciej (2019) Susiec, a w czwartej (2020) jest nią Krasnobród.
Jednym z celów „ULTRAROZTOCZA” jest zbiórka środków finansowych na wsparcie osoby/rodziny będącej w potrzebie z terenu Roztocza. Podczas IV edycji z racji tego, że Krasnobród jest gospodarzem tego wydarzenia, pomoc trafi do kilku rodzin z terenu miasta i gminy Krasnobród. Kolejne cele to: promocja walorów Roztocza, Roztoczańskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Zwierzyniec, Nadleśnictwa Józefów i miejscowości przez które przebiegają trasy „ULTRAROZTOCZA”, tj.: Miasta i Gminy Zwierzyniec, Miasta i Gminy Józefów, Gminy Susiec, Miasta i Gminy Krasnobród oraz Gminy Tereszpol, a także popularyzacja i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej i najprostszej formy sportu i rekreacji oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku.
W ramach zawodów ULTRAROZTOCZE 2020 rozegrane zostaną następujące biegi / zawody:
• ULTRAROZTOCZE 120 km – Start Krasnobród,
• ULTRAROZTOCZE 90 km – Start Zwierzyniec,
• ULTRAROZTOCZE 60 km – Start Józefów,
• ULTRAROZTOCZE 30 km – Start Susiec,
• ULTRAROZTOCZE 20 km – Start Majdan Sopocki,
• ULTRAROZTOCZE 10 km – Start Krasnobród,
• ULTRAROZTOCZE 10 km Nordic Walking – Start Krasnobród,
• ULTRAROZTOCZE MTB 120 km – Start Krasnobród.
Wszystkie dystanse kończą się na mecie, która tak jak i baza zawodów będzie zlokalizowana na stadionie sportowym w Krasnobrodzie.
Do zawodów zgłosiło się około 900 uczestników. Wszystkim życzymy udanych startów i osiągnięcia jak najlepszych wyników na poszczególnych dystansach oraz miłego pobytu w Krasnobrodzie i na Roztoczu.
Mieszkańców miasta i gminy Krasnobród oraz miejscowości, przez które przebiegają poszczególne trasy zapraszamy do kibicowania wszystkim startującym w ULTRAROZTOCZU oraz do udziału w ceremoniach wręczenia nagród dla zwycięzców w poszczególnych zawodach, które odbędą się w sobotę i niedzielę.
Regulamin, program i trasy zawodów oraz inne szczegółowe informacje zmazane z tym wydarzeniem są dostępne na stronie https://tourdezboj.com/ultraroztocze/ i plakacie.

Możesz również polubić…

Skip to content