„ULTRAROZTOCZE” 2020 w KRASNOBRODZIE

Ultraroztocze 2020 w Krasnobrodzie przeszło już do historii. To była duża charytatywna impreza sportowo-rekreacyjna, która w dniach 2-4 października zgromadziła w naszym mieście ponad 700 sympatyków aktywnego spędzania czasu z całej Polski. Były to osoby, które biegają, jeżdżą na rowerze, uprawiają nordic walking.
Impreza jest organizowana na Roztoczu od 4 lat przez Fundację Na Ratunek, ale po raz pierwszy jej gospodarzem był Krasnobród. Po raz pierwszy (ze względu na pandemię koronawirusa) Ultraroztocze odbyło się w październiku, a nie jak zwykle bywało w maju.
Uczestnicy Ultraroztocza mieli do wyboru różne dystanse: biegacze – 10, 20, 30, 60, 90 i 120 km, sympatycy chodzenia z kijami (nordic walking) – 10 km i rowerzyści – 120 km. Starty do poszczególnych dystansów odbywały się w kilku miejscowościach naszego regionu, takich jak: Zwierzyniec, Józefów, Susiec, Majdan Sopocki i Krasnobród. Natomiast meta była jedna wspólna dla wszystkich dystansów – na stadionie sportowym w Krasnobrodzie.
Po raz pierwszy w Ultraroztoczu wzięła udział reprezentacja Krasnobrodu. Tworzyli ją: Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal, który wystartował w zawodach Ultraroztocze MTB 120 km, pokonując dystans 120 km na rowerze (czas – 8:53:37) i Krzysztof Czapla, który przebiegł trasę Ultraroztocze 60 km (czas – 8:36:17). GRATULUJEMY NASZYM REPREZENTANTOM. Pokonanie tak długich dystansów jest potwierdzeniem ich dobrej kondycji fizycznej, ale również uporu i wytrwałości w realizacji ich sportowych pasji i osiąganiu wyznaczonych celów.
Dobrą kondycją musieli wykazać się również pozostali uczestnicy zawodów, którzy pokonali poszczególne dystanse szczęśliwie docierając do mety w Krasnobrodzie. Tam czekały na nich brawa publiczności oraz gratulacje od organizatorów i najbliższych. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi puchary i nagrody rzeczowe.

Oto zwycięzcy poszczególnych dystansów, którzy zajęli pierwsze miejsce w kategoriach OPEN oraz osiągnięte przez nich czasy:
Ultraroztocze 10 km
Paulina Kołatek – Bełchatów (53:46),
Łukasz Zaborowski – Chełm (50:48)
Ultraroztocze 10 km Nordic Walking
Renata Bidas – Sandomierz (1:24:53),
Piotr Maciąg – Rzeszów (1:25:04)
Ultraroztocze 20 km
Kinga Walania-Bronhard – Głogów Małopolski (1:48:51),
Filip Jańczak – Środa Wielkopolska (1:33:54)
Ultraroztocze 30 km
Malinowska Izabela – Chełmiec (2:44:55),
Przemysław Oleksy – Rzeszów (2:12:19)
Ultraroztocze 60 km
Anna Kesler – Stare Lubiejewo (5:38:22),
Maciej Rechulicz – Tomaszów Lubelski (5:04:56)
Utraroztocze 90 km
Agnieszka Lisowska-Woś – Niepołomice (10:30:16),
Michał Tyburek – Lublin (9:11:51)
Ultraroztocze 120 km
Bożka Sikora – Myślenice (14:41:25),
Robert Kieroński – Modlin Twierdza (14:05:50)
Ultraroztocze MTB 120 km
Eliza Rafał – Biłgoraj (8:33:55),
Marcin Kudlak – Marki (4:51:32)

Ultraroztoczne, to nie tylko popularyzacja i upowszechnienie biegania jako ogólnie dostępnej i najprostszej formy sportu i rekreacji oraz propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku, ale to także promocja walorów Roztocza, Roztoczańskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwa Zwierzyniec, Nadleśnictwa Józefów, gospodarza zawodów, tj. Miasta i Gminy Krasnobród oraz miejscowości przez które przebiegały trasy, tj.: Miasta i Gminy Zwierzyniec, Miasta i Gminy Józefów, Gminy Susiec i Gminy Tereszpol.
W ramach tego wydarzenia prowadzona była również zbiórka środków finansowych na wsparcie osób / rodzin potrzebujących pomocy z terenu Roztocza. Ze środków zebranych w tej edycji Ultraroztocza pomoc trafi do kilku rodzin z terenu miasta i gminy Krasnobród.
Dziękujemy Organizatorom za profesjonalną organizację i przeprowadzenie zawodów. Choć pogoda ich nie rozpieszczała – opady deszczu utrudniały przygotowania – to wszystko udało się przygotować na czas. Uczestnikom dziękujemy za ich aktywny udział w tym wydarzeniu i gratulujemy wyników. Mamy nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać pobyt w naszym mieście i na Roztoczu i zechcą powrócić tutaj nie tylko przy okazji udziału w kolejnych edycjach zawodów.
Serdecznie zapraszamy.
Wyniki zawodów oraz fotorelacje z tras i mety Ultraroztocza można zobaczyć na stronie https://tourdezboj.com/ultraroztocze/.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content