Orszak Trzech Króli 2021

Krasnobród, podobnie jak w latach poprzednich, zgłosił chęć organizacji kolejnej edycji Orszaku Trzech Króli w roku 2021 i znalazł się na mapie miejscowości orszakowych. Orszak będzie organizowany pod hasłem: „Panu dzięki oddawajmy”.
Ze względu na obecną sytuację oraz ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa Orszak Trzech Króli będzie zupełnie innym wydarzeniem niż w latach poprzednich. Obowiązujące ograniczenia nie pozwalają na jego organizację w dotychczasowej formie, z udziałem dużej ilości osób maszerujących ulicami miasta.
W związku z tym organizatorzy zaproponowali cztery formy organizacji orszaku i są to: mini orszaki, spacery orszakowe, orszak kolęd – święty wieczór i orszakowy challenge kolędowy. Kwarantanna narodowa, która obowiązywać będzie od 28 grudnia jeszcze bardziej ogranicza te formy organizacji orszaku.
O tym jak będzie wyglądał Orszak Trzech Króli w Krasnobrodzie zdecydujemy w najbliższym czasie. O szczegółach będziemy informowali poprzez Internet, ale już teraz serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.
Jedną z naszych propozycji jest nagrywanie rodzinnego, bądź indywidualnego kolędowania i przesyłania filmów na adres poczty elektronicznej Krasnobrodzkiego Domu Kultury – e-mail: kontakt@kultura.krasnobrod.pl. Filmy te, opublikujemy i będzie można zobaczyć je na kanale YouTube KDK w dniu 6 stycznia 2021.
Jak co roku z biura fundacji OTK otrzymaliśmy korony i śpiewniki, które chcemy rozdysponować wśród lokalnej społeczności, tak aby kolędujący mogli wystąpić w tych koronach. Część z nich trafiła już do przedszkolaków, natomiast pozostali chętni mogą odbierać je w siedzibie Krasnobrodzkiego Domu Kultury .
Zapraszamy do śledzenia strony internetowej i facebooka KDK.

Możesz również polubić…

Skip to content