Zapraszamy do wspólnego kolędowania

Choć liturgiczny okres Bożego Narodzenia skończył się w niedzielę Chrztu Pańskiego (10 stycznia 2021 r.), to w polskiej tradycji jeszcze do Święta Objawienia Pańskiego (2 lutego) śpiewa się kolędy, a kościoły, domy i ich otoczenia zdobią choinki, szopki, światełka i inne dekoracje bożonarodzeniowe.
Zgodnie z krasnobrodzką tradycją w okresie tym odbywały się koncerty i jasełka, a okres śpiewania kolęd zamykał zawsze koncert w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Wójtowianie”, który odbywał się w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie po Mszy św. wieczorowej.
W tym roku tradycja ta nie była w pełni kontynuowana. Ze względu na ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 wiele koncertów się nie odbyło, „Wójtowianie” też nie wystąpią w Sanktuarium.
Aby potrzymać tę tradycję, choć w nieco inny sposób, zapraszamy wszystkich do zakończenia okresu śpiewania kolęd wspólnym kolędowaniem z „Wójtowianami” i innymi wykonawcami poprzez obejrzenie i wysłuchanie utrwalonych na filmach koncertów i programów kolędowych.
Pierwszą z naszych propozycji jest koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Wójtowianie”, który odbył się 2 lutego 2020 roku krasnobrodzkim Sanktuarium. Na tym archiwalnym nagraniu możemy zobaczyć i posłuchać nie tylko kolędujących „Wójtowian”. Na filmie utrwalona została również piosenka „Życzymy, życzymy…” dedykowana ks. prałatowi Romanowi Marszalcowi z okazji jego 80. urodzin oraz wypowiedź Jubilata. To bardzo cenna pamiątka po zmarłym w dniu 4 grudnia 2020 roku wieloletnim proboszczu i kapłanie Parafii Nawiedzenia NNMP w Krasnobrodzie, którego ostatnie pożegnanie odbyło się 8 grudnia.
Zapraszamy również do obejrzenia i wysłuchania programów kolędowych, które zostały przygotowane z okazji tegorocznej, innej niż zwykle, VI edycji Orszaku Trzech Króli w Krasnobrodzie:

Orszak kolęd – Święty Wieczór (05.01.2021 r.)

Mini Orszak z koncertem kolęd (06.01.2021 r.)
Kolejną naszą propozycją jest II kolędowanie z zespołem „Krasnobrodzki Gospel” w Kościele p.w. Zesłania Ducha Świętego (31.01.2021 r.)

Może Ci się również spodoba

Skip to content