FINAŁ PROJEKTU KGW KRASNOBRÓD NA MODERNIZACJĘ i WYPOSAŻENIE SWOJEJ SIEDZIBY w KDK

Z końcem kwietnia 2021 w KDK zakończył się remont sali warsztatowej dla Koła Gospodyń Wiejskich rozpoczęty w kwietniu 2020 r. Projekt KGW realizowany był w ramach zadania pn. „Wzmocnienie kapitału społecznego mieszkańców gminy Krasnobród poprzez wyposażenie i modernizację sali warsztatowej” dofinansowanego przez LGD „Nasze Roztocze” ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014­2020. Realizacja projektu odbywała się przy udziale partnerów ­ Gminy Krasnobród oraz Krasnobrodzkiego Domu Kultury, w którym KGW ma swoją siedzibę. Zadanie obejmowało modernizację i wyposażenie znajdującej się w KDK sali warsztatowej ­ siedziby Koła Gospodyń Wiejskich oraz wyposażenie w brakujące meble i sprzęty pomieszczeń sąsiednich ­ holu i kuchni, z których członkinie KGW mogą korzystać realizując swoje zadania statutowe. W ramach zadania zakupiono:

1. meble: ­ sofy, ławy, stoły, krzesła, szafy na naczynia, szafki do obudowy sprzętu AGD,

2. sprzęt AGD: ­ zmywarkę, kuchnię elektryczną, okap, pralkę, suszarkę do ubrań, żelazko – generator pary, deskę do prasowania, kuchenkę mikrofalową, gofrownicę, piekarnik elektryczny, ekspres do kawy, grill gazowy, taboret gazowy, robot kuchenny, blendery,

3. sprzęt biurowy i konferencyjny: ­ urządzenie wielofunkcyjne, projektor multimedialny, ekran projekcyjny, kolumna mobilna,

4. inne wyposażenie kuchenne: zlewozmywak z baterią, podgrzewacze potraw, garnki, patelnie, brytfanny, termosy na żywność, warniki wody, blachy do pieczenia, naczynia żaroodporne, patery, stolnice – maty silikonowe, sztućce, noże, obrusy, kosze na śmieci.

Natomiast modernizacja sali warsztatowej obejmowała prace elektryczne: wymianę przewodów elektrycznych, usunięcie starych gniazdek i kontaktów oraz zamontowanie nowych, zdemontowano stare oświetlenie i wykonano nowe punkty świetlne wraz z oprawami. W związku z montażem zlewozmywaka, pralki i suszarki, przebudowy wymagała także instalacja wodno­kanalizacyjna w zakresie utworzenia nowego punktu czerpalnego wody oraz systemu odprowadzenia wody z tych urządzeń. Przeprowadzono również prace związane z uzupełnieniem ubytków na ścianach, m.in. szpachlowanie, sczyszczanie oraz odświeżenie ścian poprzez ich odmalowanie. Całkowita wartość projektu (modernizacja i wyposażenie) – 47 453,91 zł, w tym dofinansowanie – 45 000,00 zł. W ramach projektu wykonano część prac modernizacyjnych, pozostałe związane m.in. z remontem holu, jego wy‐ strojem oraz elementami wykończeniowymi zostały zlecone przez dyrektor Mariolę Czaplę i sfinansowane z budżetu własnego KDK. Realizacja zadania wpłynęła na poprawę funkcjonalności i estetyki pomieszczeń, które dotychczas nie były w pełni wykorzystywane. Dzięki wykonanym pracom i nowemu wyposażeniu powstało odpowiednie zaplecze do realizacji wielu nowych inicjatyw społecznych i kulturalnych (spotkań integracyjnych, szkoleń, warsztatów kulinarnych, imprez okolicznościowych i in.), a to z kolei przyczyni się do wzmocnienia kapitału społecznego obszaru gminy Krasnobród, rozwoju aktywności społecznej i większej integracji mieszkańców. Pomieszczenia te będą dostępne bowiem nie tylko na potrzeby KGW, ale również dla innych organizacji działających na terenie gminy Krasnobród oraz grup społecznych, w tym dla dzieci i młodzieży.

Może Ci się również spodoba

Skip to content