WYNIKI ELIMINACJI POWIATU ZAMOJSKIEGO do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Śpiewający Słowik”

Krasnobrodzki Dom Kultury już po raz kolejny był organizatorem ELIMINACJI POWIATU ZAMOJSKIEGO do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej “Śpiewający Słowik”.
Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objął Starosta Zamojski Stanisław Grześko.
Ze względów epidemiologicznych tegoroczne eliminacje różniły się od poprzednich – odbyły się w formie online, bez osobistego udziału wykonawców i bez publiczności. Jurorzy oceniali uczestników na podstawie przysłanych nagrań wideo.
Komisja Konkursowa w składzie:
Wiesława Grabek – Woś – przewodnicząca
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim, nauczyciel śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, a także założyciel i dyrygent chóru TARNA-VOX w Tarnawatce.
członkowie:
Barbara Rabiega – absolwentka PSM II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w klasie śpiewu solowego. Od 15 lat związana z Orkiestrą Symfoniczną im. K. Namysłowskiego, na stanowisku solistka wokalistka. Na szeroką skalę prowadzi akcję edukacyjną dzieci i młodzieży koncerty kameralne, audycje oraz „Poranki Muzyczne w Orkiestrze”. Odznaczona medalem „Zasłużony dla kultury polskiej”.
Małgorzata Giska – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach na kierunku wychowanie muzyczne oraz UMCS na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki, nauczyciel i instruktor muzyczny. Od 15 lat instruktor Studia Wokalnego działającego przy Tomaszowskim Domu Kultury.

Po przesłuchaniu 20 wykonawców zgłoszonych do konkursu w 4 kategoriach wiekowych wyłoniła laureatów Eliminacji Powiatowych Powiatu Zamojskiego, którymi zostali:

Kat I – Antonina Burcon – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu
Kat II – Karina Kowalska – Studio wokalne „ DISOUND”
Kat III – Aleksandra Bartoszczyk – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu
Kat IV – Katarzyna Gromek – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu

Laureaci otrzymują nominacje do reprezentowania Powiatu Zamojskiego podczas Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”
Jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymali:

Kat I – Karmen Kowalska – Studio wokalne „ DISOUND”
Kat II – Amelia Kłos – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu
Kat II – Wiktoria Grela – Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu
Kat III – Zuzanna Wyszyńska – Szkoła Muzyczna „YAMAHA” w Zamościu
Kat IV – Oliwia Krawczyk -– Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu zaś wyróżnieni przez Krasnobrodzki Dom Kultury. Do nagród dołączone zostaną pamiątkowe dyplomy.
O formie i terminie odbioru nagród zainteresowani zostaną powiadomieni telefonicznie.

Możesz również polubić…

Skip to content