„Wójtowianie” na „Przeglądzie Pieśni ku Czci Serca Jezusowego” w Krynicach

W niedzielę, 13 czerwca 2021 roku, zespół folklorystyczny „Wójtowianie” wystąpił podczas Przeglądu Pieśni ku Czci Serca Jezusowego, który odbył się w Krynicach. Był to pierwszy występ naszego zespołu na żywo, z bezpośrednim udziałem publiczności, po 8-miesięcznej przerwie, spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.
Zgodnie z regulaminem „Wójtowianie” zaśpiewali dwie pieśni: jedną ku czci Serca Jezusowego – „Cóż Ci Jezu damy” i drugą o tematyce dowolnej – zespół wybrał ze swojego bogatego repertuaru pieśń pt. „Nie potrzeba szukać szczęścia” autorstwa Zofii Jasnoty. Ta druga pieśń, była pełna radosnego tekstu. Zarówno jej słowa jak i melodia ożywiły zgromadzoną, zziębniętą publiczność, która poruszała się w rytmie tej pieśni.
Przegląd, w którym wzięło udział 10 zespołów zakończył się koncertem Trio Beethowenowskiego z Zamościa, zwieńczonym wspólnym śpiewaniem „Barki”.
Choć aura, tej czerwcowej niedzieli nie rozpieszczała zarówno organizatorów tego wydarzenia, wykonawców prezentujących się na scenie plenerowej jak i publiczności (było deszczowo i bardzo chłodno), to wszystkim towarzyszyła radość z tego długo oczekiwanego, bezpośredniego spotkania wykonawców z publicznością.

Foto: GOK Krynice

Możesz również polubić…

Skip to content