„Wójtowianie” na Szczebrzeskich Dniach Tradycji 2021

W niedzielę 4 lipca 2021 roku zespół „Wójtowianie” wystąpił w amfiteatrze w Szczebrzeszynie. Koncert odbył się w ramach trzydniowej imprezy nazwanej „Szczebrzeskie Dni Tradycji”, która łączy tradycje trzech kultur: żydowskiej, prawosławnej i katolickiej.
„Wójtowianie” koncertowali obok takich zespołów jak: „Zaburzanki”, „Ale Cantare” i „Koromysło – Folk Maszyna ze Szczebrzeszyna”,
Po zespołach, które zaśpiewały popularne szlagiery z końca ubiegłego wieku w ciekawych, pełnych temperamentu nowych aranżacjach, np. „Rudy, rudy rydz”, „Kocha się raz”, zespół „Wójtowianie” zaprezentował się z ponad godzinnym koncertem, z repertuarem piosenek ludowych. Otrzymał gromkie brawa za tekst specjalnie na ten dzień ułożony przez członkinie zespołu do znanej melodii „Ach Zamojskie”, adresowany do gospodarzy Festiwalu:
„Na trasie mamy Szczebrzeszyn, w pięknej Roztocza krainie
zobaczyć tu można chrząszcza, od dawna rozbrzmiewa w trzcinie.” Tak samo jak w Zamościu na Festiwalu Książki, tak i w Szczebrzeszynie z „Wójtowianami” gościnnie wystąpił grający na klarnecie p. Roman Śliwiński.
Swój występ „Wójtowianie” zakończyli piosenką adresowaną do wszystkich właścicieli niebieskich oczu i tych, którzy w te oczy zaglądają. Natomiast zwieńczeniem Szczebrzeskich Dni Tradycji był koncert gwiazdy wieczoru – zespołu „Brathanki”.

Foto: MOK Szczebrzeszyn

Możesz również polubić…

Skip to content