Turniej piłki plażowej w Krasnobrodzie

W dniu 10 lipca 2021 roku nad zalewem w Krasnobrodzie odbył się Turniej Piłki Plażowej.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kulturalno-Naukowe „Do Źródeł”, Wykonawcą: Krasnobrodzki Dom Kultury. Turniej otworzyła P. Agnieszka Adamczuk -Prezes Stowarzyszenia, która powitała serdecznie przybyłych zawodników oraz gości m.in. p. Radosława Cios-Mairot -Przewodniczącego Rady Miejskiej w Krasnobrodzie.
Turniej zorganizowany był w 3 kategoriach, jednak z powodu braku zapisów w najmłodszej kategorii, we wrześniu planowany jest kolejny turniej uzupełniający.
W ramach zadania odbył się także wykład z fizjoterapeutą p. Mariuszem Kwiką, który opowiedział jak ćwiczyć, aby nie doznać urazu. Podczas wykładu zostały poruszone różne kwestie tj. urazy mięśni, których doznajemy podczas uprawiania sportu, czynniki, które sprzyjają urazom; sposoby radzenia sobie z urazami oraz kiedy wrócić do sportu po odbytym urazie. W Turnieju Piłki Plażowej wzięło udział 5 drużyn: z Zamościa, Lubartowa, Tereszpola, Pańkowa oraz Krasnobrodu. Dla uczestników turnieju i wykładu organizatorzy przewidzieli poczęstunek i wodę.
Turniej odbywał się pod czujnym okiem sędziów: p. Kazimierza Mielniczka i p. Damiana Gmyza. Rywalizacja podczas turnieju, miała bardzo zacięty przebieg i odbywała się na wysokim poziomie siatkarskim. Po trwających ponad 3 godz. rozgrywkach zostały ogłoszone wyniki. Nagrody dla uczestników turnieju wręczyli p. Agnieszka Adamczuk -Prezes Stowarzyszenia i p. Małgorzata Kawałek -Wiceprezes Stowarzyszenia.
Wyniki turnieju:
I miejsce -drużyna „Dzida”
II miejsce -drużyna „Krater
III miejsce -drużyna „Straż
IV miejsce -drużyna „FC po nalewce”
V miejsce -drużyna „Hawaje”

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w turnieju!

Turniej zorganizowano w celu integracji społecznej, popularyzacji siatkówki plażowej, promowania aktywnego wypoczynku oraz zdobycia wiedzy na temat bezpiecznego uprawiania aktywności sportowej.
Grant pn. „Organizacja wydarzeń wspierających aktywne i ekologiczne postawy mieszkańców Gminy Krasnobród” ma na celu organizację wydarzeń promujących zdrowy styl życia oraz zdrowe odżywanie, które przyczynią się do zwiększenia wiedzy ekologicznej mieszkańców.

Serdeczne podziękowania dla realizatora turnieju: p. Marioli Czapli -Dyrektor KDK i współpracowników oraz dla wolontariuszy Stowarzyszenia: Katarzyny Działy, Doroty Sikory, Krzysztofy Pitury.

Organizatorzy dziękują serdecznie: p. Joannie Nizio za ufundowanie nagrody dodatkowej dla zawodników z trzech pierwszych miejsc tj. wejściówki do atrakcji w Barze pod zjeżdżalnią.

Kolejnym działaniem zaplanowanym w ramach projektu jest organizacja ekologicznego konkursu kulinarnego oraz ekologicznej gry miejskiej podsumowującej projekt wraz warsztatami kulinarnymi „No waste”.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Grant pn. „Organizacja wydarzeń wspierających aktywne i ekologiczne postawy mieszkańców Gminy Krasnobród” mający na celu organizację wydarzeń promujących zdrowy styl życia oraz zdrowe odżywanie, które przyczynią się do zwiększenia wiedzy ekologicznej mieszkańców, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Grant realizowany w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD „Nasze Roztocze”.

Działanie współfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Krasnobrodzie.

Galeria

Może Ci się również spodoba

Skip to content