„Wójtowianie” pośpieszyli z pomocą – występ podczas Pikniku charytatywnego w Łabuńkach Pierwszych

Niedziela 11 lipca 2021 roku była dla zespołu „Wójtowianie” pracowitym dniem, gdyż występowali w nim dwukrotnie. W południe wystąpili podczas XXII Zamojskich Dniach Folkloru w Zwierzyńcu, a po południu udali się do Łabuniek Pierwszych, aby zaśpiewać podczas Pikniku charytatywnego, który miał na celu zebranie funduszy na rehabilitację dla 3-letniego Szymonka Natoniewskiego.
Piknik odbył się w parku przy Domu Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa w Łabuńkach, jego organizatorem był ks. Michał Przybysz – Dyrektor Hospicjum Santa Galla.
„Wójtowianie” zaprezentowali kilkanaście wesołych piosenek ze zwierzętami w treści, nawiązując do mini zoo znajdującego się na terenie parku hospicjum oraz z przyrodą w tle, takich jak: Kokogdajka, Miała baba konia, Sarna oraz między innymi Lipka, Wisi jabłko, Pietruszka, W zielonym sadzie.
Udział w tym koncercie zespół podsumował piosenką „Kocham ludzi i życie:
Gdy spotkasz słabszego brata, nie wstydź się – podaj MU dłoń.
Radością będzie zapłata, gdy będzie cieszyć się On.

Bo życie ludzkie przemija, jak można nie kochać się
Nie można tylko narzekać i płakać że wciąż jest źle.
Warto wspomnieć o dużej liczbie uczestników, w tym rodzin z dziećmi oraz o bogatym zapleczu przygotowanym przez zaangażowanych mieszkańców gm. Łabunie. Dzięki nim dzieci miały przeróżne atrakcyjne gry i zabawy, można było wziąć udział w loterii – każdy los wygrywał, nabyć przepyszne ciastka, pierogi, napoje oraz różne wyroby rzemieślnicze i jednocześnie wesprzeć rehabilitację 3-letniego Szymonka.

Możesz również polubić…

Skip to content