Koncert „Wójtowian” na Placu Siekluckiego w Krasnobrodzie

W niedzielę 01.08.2021 roku zespół folklorystyczny „Wójtowianie” wystąpił z koncertem w ramach „Letnich koncertów na placu Siekluckiego” organizowanych w okresie wakacji przez Krasnobrodzki Dom Kultury. Był to już trzeci koncert tego cyklu.
Choć w ciągu dnia warunki atmosferyczne nie były optymistyczne i nie było pewne, czy koncert odbędzie się w plenerze, czy też ze wglądu na pogodę będzie musiał być przeniesiony do sali widowiskowej KDK, to można powiedzieć, że jednak się udało – koncert odbył się na placu Siekluckiego. Co prawda ze względu na burzę, która nadeszła pod koniec koncertu, „Wójtowianie” nie zaprezentowali całego programu przygotowanego na to niedzielne popołudnie, mimo to dali prawie godzinny koncert.
Zespół pięknie się zaprezentował przed publicznością zgromadzoną w centrum Krasnobrodu, wykonując różne utwory ze swojego bogatego repertuaru. Były wśród nich piosenki ludowe oraz piosenki o Krasnobrodzie i Roztoczu autorstwa Marianny Olszewskiej – poprzedniej szefowej zespołu.
Podczas koncertu „Wójtowianie” uczcili przypadającą w tym dniu 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, prezentując dwa utwory o treści patriotycznej. Były to: „Gdzie są chłopcy z tamtych lat” i „Pałacyk Michla”.
Wraz z „Wójtowianami” gościnnie wystąpił grający na klarnecie p. Roman Śliwiński.
Wszystkim występującym składamy serdeczne podziękowania.

Mariola Czapla

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content