Są już fundusze na zakup sceny mobilnej dla KDK

Już wkrótce Krasnobrodzki Dom Kultury wzbogaci swoje wyposażenie o scenę plenerową, która zostanie zakupiona w ramach realizacji zadania pn. „Krasnobrodzka kultura w plenerze – zakup sceny mobilnej na potrzeby wydarzeń i edukacji kulturalnej”. Zadanie to otrzymało dofinansowanie w wysokości 65 tys. zł z programu Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Infrastruktura domów kultury”.
Szacunkowy koszt zakupu sceny to kwota ok. 150 tys. zł, stąd też podjęte zostały działania mające na celu pozyskanie brakujących środków. Niezbędna kwota jest już zabezpieczona. Tyle samo co wynosi dotacja z MKDNiS, a więc 65 tys. zł na zakup sceny przeznaczyły władze samorządowe przekazując dotację celową z budżetu gminy Krasnobród. Ponadto kwotę 10 tys. zł przeznaczył na ten cel sponsor – firma „Rodowita z Roztocza”, a resztę funduszy, również 10 tys. zł, ze swojego budżetu zabezpieczył KDK.
Kolejny etap realizacji zadania, to wyłonienie wykonawcy sceny, a następnie jej dostawa do Krasnobrodu.
Termin zakończenia zadania to 31 grudnia 2021 roku.
Planowana do zakupu scena ma podnoszony dach i jest umocowana na przyczepie, która może być ciągnięta przez samochód, dzięki czemu jej transport nie wymaga dużego zaangażowania sprzętowego. Jej wymiary to: szerokość – 8 m, głębokość – 6 m i wysokość – 5 m. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technicznym scena jest łatwa w obsłudze. Do jej montażu wystarczą 2 osoby, które mogą to wykonać w czasie ok. 60 minut.
Scena będzie wykorzystywana przy organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i okolicznościowych w Krasnobrodzie i innych miejscowościach naszej gminy.

Mariola Czapla

Zadanie pn. „Krasnobrodzka kultura w plenerze – zakup sceny mobilnej na potrzeby wydarzeń i edukacji kulturalnej” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Możesz również polubić…

Skip to content