„UltraRoztocze” 2021

Duża charytatywna impreza sportowo-rekreacyjna organizowana na Roztoczu pod nazwą UltraRoztocze, podobnie jak w roku ubiegłym, ze względu na ograniczenia związane z pandemia Covid-19 odbyła się jesienią, a nie wiosną jak wcześniej było planowane. W tym roku główną bazą tej imprezy, która odbyła się w dniach 1-3 października był Zwierzyniec. Tam była meta dla wszystkich dystansów, na której na kończących zawody uczestników czekały brawa publiczności oraz gratulacje od organizatorów i najbliższych, a także pamiątkowe medale. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.
Starty do poszczególnych dystansów miały miejsce w czterech miejscowościach – w Zwierzyńcu, Józefowie, Suścu, Bondyrzu i Krasnobrodzie, który tradycyjnie już miał też swój udział w tym wydarzeniu. W naszym mieście bowiem odbył się start do biegu na dystansie 30 km, który zlokalizowany był na ulicy Młyńskiej. Poza tym na krasnobrodzkim stadionie sportowym zorganizowany był punkt kontrolno-żywieniowy dla uczestników biegu na dystansach 60, 90 i 120 km oraz 120 km MTB (rowerzyści). W przygotowanie tego punktu i jego obsługę zaangażowani byli przedstawiciele Miejsko-Gminnego Klubu Sportowego „Igros” oraz pracownicy Urzędu Miejskiego i Krasnobrodzkiego Domu Kultury, a także wolontariusze z Klubu Wolontariatu działającego w Zespole Szkół w Krasnobrodzie.
W zawodach wzięło udział ponad 860 zawodników z różnych miejscowości naszego kraju (osób uprawiających biegi, nordic walking i kolarstwo górskie). Największą popularnością cieszył się dystans 30 km – wystartowało na nim prawie 270 zawodników.
Najlepsi zawodnicy na poszczególnych dystansach to:

 • 10 km – Mariusz Łobaczuk z Chełma (52 min.)
 • 10 km NW – Leszek Juszczak z Warszawy (1 godz. 37 min.)
 • 20 km – Paweł Mularczyk (1 godz. 43 min.)
 • 30 km – Przemysław Oleksy z Rzeszowa (2 godz. 11 min.)
 • 60 km – Jakub Wojtczak z Warszawy (4 godz. 38 min.)
 • 90 km – Mateusz Stasikowski z Warszawy (8 godz. 25 min.)
 • 120 km – Robert Kieroński z Modlina Twierdzy (11 godz. 41 min.)
 • 120 km MTB – Grzegorz Mazur z Lublina (5 godz. 48 min.)
  Cieszy fakt, że tak jak w roku ubiegłym, w imprezie tej wzięli też udział mieszkańcy Krasnobrodu. Na dystansie UltraRoztocze MTB 120 km po raz drugi wystartował Burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal pokonując dystans 120 km na rowerze (czas – 10 godz. 58 min.) Drugim uczestnikiem był Kamil Pióro, który przebiegł trasę 30 km rozpoczynającą się w Krasnobrodzie (czas – 3 godz. 56 min.). Krasnobrodzkim akcentem w zawodach był też udział pochodzącej z Krasnobrodu Łucji Oś, która w czasie 1 godz. 20 min. pokonała dystans 10 km. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w zawodach, a w sposób szczególny naszym reprezentantom. Innych zachęcamy do treningów, bo kolejna edycja UltraRoztocza już za rok.
  Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja na Ratunek, a parterami: samorządy gmin, przez które przebiegają trasy biegów, Roztoczański Park Narodowy, nadleśnictwa w Zwierzyńcu i Józefowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.
  Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnienie biegania, propagowanie zdrowego trybu życia i aktywnego wypoczynku, promocja Roztocza, ale także wsparcie finansowe osób/rodzin potrzebujących pomocy z terenu Roztocza.
  Wyniki zawodów oraz fotorelacje z tras i mety UltraRoztocza można zobaczyć na stronie https://tourdezboj.com/ultraroztocze/.

Możesz również polubić…

Skip to content