NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2021

Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2021, tak jak i rok wcześniej, odbyły się z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa. Choć obowiązujące obecnie przepisy są nieco łagodniejsze niż rok temu, to tzw. czwarta fala pandemii covid-19 dynamicznie się rozwija, czego potwierdzeniem jest wzrastająca liczba zachorowań, w tym również na naszym terenie. W związku z powyższym, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców miasta i gminy Krasnobród, organizatorzy zdecydowali o skromniejszej niż w latach przed pandemią formie uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w Krasnobrodzie.
Obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w dniu 11 listopada 2021 roku rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny odprawioną o godz. 9.00 w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie. (W związku z generalnym remontem kościoła parafialnego, Msza św. była odprawiona w namiocie ustawionym na placu przykościelnym, który na czas prowadzenia prac remontowych jest miejscem ich sprawowania).
Rozpoczęcie Eucharystii, której przewodniczył miejscowy wikariusz ks. Artur Juszczak, poprzedziło odśpiewanie Hymnu Państwowego przez miejscowy chór parafialny. Podczas wygłoszonej, pełnej treści patriotycznych homilii, ks. Artur przypomniał, że niepodległość nie jest nam dana na zawsze, dlatego musimy o nią ciągle walczyć. Obecne czasy nie wymagają, abyśmy ginęli dziś dla Polski, ale możemy dbać o jej niepodległość, każdy na swój sposób, m. in. poprzez pracę, naukę, postawy patriotyczne. Oprawę muzyczną Mszy św. zapewnili chór
z Parafii Nawiedzenia NMP i Krasnobrodzka Orkiestra Dęta.
Dalsza część uroczystości miała miejsce przy pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, gdzie udały się delegacje oraz orkiestra. Tam, po odśpiewaniu Hymnu Państwowego przy akompaniamencie Krasnobrodzkiej Orkiestry Dętej, odbyło się złożenie wiązanek przez następujące delegacje: władz samorządowych Krasnobrodu – Burmistrz Kazimierz Misztal i Przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Cios-Mairot, Krasnobrodzkiego Domu Kultury, Zespołu Szkół w Krasnobrodzie, Szkoły Podstawowej w Kaczórkach, Szkoły Podstawowej w Majdanie Wielkim i Krasnobrodzkiego Towarzystwa Turystycznego.
O godz. 15.00 rozpoczęła się część artystyczna – koncert zespołu Krasnobrodzki Gospel pt. „Wdzięczni za wolność”, który można było zobaczyć za pośrednictwem transmisji online prowadzonej z Krasnobrodzkiego Domu Kultury. Nagranie dostępne jest w Internecie. Wszystkich, którzy nie mogli zobaczyć transmisji „na żywo” podczas Święta Niepodległości zapraszamy do obejrzenia koncertu na kanale YouTube Krasnobrodzkiego Gospelu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom i instytucjom za patriotyczną postawę, udział w uroczystościach oraz wywieszenie flag narodowych na budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, a przez to uczczenie Narodowego Święta Niepodległości i oddanie hołdu tym, którzy zginęli w walce o wolność Ojczyzny.
Organizatorami obchodów byli: Burmistrz Krasnobrodu, Krasnobrodzki Dom Kultury i Parafia Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie.

Galeria

                   

Możesz również polubić…

Skip to content