Sukces zespołu „Krasnobrodzki Gospel” w Będzinie i udział w Koncercie Galowym

W sobotę 15 stycznia 2022 roku zespól „Krasnobrodzki Gospel” wziął udział w przesłuchaniach finałowych 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Kazimierza Szwarlika, które odbyły się na Śląsku w Będzinie.

Nasz zespół zajął tam trzecie miejsce w kategorii zespołów wokalnych osób dorosłych.

Ponadto „Krasnobrodzki Gospel” otrzymał zaproszenie do udziału w Koncercie Galowym, który odbędzie się 16 stycznia w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. Początek koncertu – godz. 16.00.

Koncert będzie transmitowany na żywo. Transmisja będzie dostępna pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=mJZm_b52GAs

Serdecznie zapraszamy do oglądania Koncertu Galowego, w którym po raz pierwszy wystąpi nasz zespół, choć nie jest to jego pierwszy sukces na tym festiwalu. Dla przypomnienia – „Krasnobrodzki Gospel” zdobył pierwsze miejsce w finale jubileuszowego 25. festiwalu w 2019 roku.

Warto tu wspomnieć również o sukcesach innych laureatów krasnobrodzkich eliminacji do 28. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Kazimierza Szwarlika. Zarówno Chór „HARMONIA” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej (kategoria chóry dziecięce i młodzieżowe) jak i Zespół wokalny „PARZANKI” z Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu (kategoria zespoły folklorystyczne) zostały dostrzeżone przez Jury przesłuchań finałowych i otrzymały wyróżnienia w swoich kategoriach.               

Gratulujemy sukcesów.


Możesz również polubić…

Skip to content