„KOLĘDY POLSKICH POKOLEŃ” – CYKL KONCERTÓW

Cykl koncertów „KOLĘDY POLSKICH POKOLEŃ” już za nami. Okazał się on spełnieniem marzenia naszego dyrygenta Grzegorza Głucha. Było to niezwykłe wyzwanie. Naszkicowany i zorganizowany w bardzo krótkim czasie projekt obejmował trzy koncerty, w trzech miastach, w trzech świątyniach. Wykonawcami były trzy chóry gospel wywodzące się z naszego regionu. Podczas koncertów wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, jakie powstały w różnych stuleciach i pokoleniach Polaków. Śpiewaliśmy ukochane kolędy, ale była to także narracja o losach pokoleń polskich opowiedziana słowami pieśni o narodzeniu Jezusa. Jako, że nasz dyrygent z wykształcenia jest historykiem, narracja była bardzo rzetelna.
Koncert zespołu „Krasnobrodzki Gospel” odbył się 31 stycznia w Zamościu w Parafii rzymskokatolickiej św. Brata Alberta w Zamościu. Jak zwykle mogliśmy liczyć na niezwykłe wsparcie i gościnność księdza proboszcza Marka Mazurka oraz księdza Krzysztofa Sosnowskiego. Mimo trudnego dla organizacji koncertu terminu (poniedziałkowy wieczór), kolędować z nami przyszło dużo osób a ich gorące serca i owacje na stojąco sprawiły, że nawet niska temperatura nie była nam straszna. Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie zapewnione przez Piotra Michnikiewicza i Sławomira Głucha sprawiło, że mogliśmy się poczuć jak na wielkiej scenie.
Projekt został realizowany dzięki wsparciu finansowemu partnera – Województwa Lubelskiego w ramach programu „WARTO BYĆ POLAKIEM”.

PARTNERAMI PROJEKTU BYLI:
Parafia p/w św. Andrzeja Boboli w Lublinie
Parafia p/w św. Brata Alberta w Zamościu
Sanktuarium Maryjne na Górze Chełmskiej w Chełmie
Stowarzyszenie Artystyczne „GR”
Krasnobrodzki Dom Kultury
Chełmski Dom Kultury
Lubelska Szkoła Realna

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie. Szczególne podziękowania dla Marioli Kaweckiej za profesjonalne poprowadzenie koncertu oraz dla Justyny Pawelec za przepiękne fotografie.

zdjęcia: Justyna Pawelec Fotografia

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content