NORDIKIADA – UZDROWISKOWY RAJD NORDIC WALKING

21 maja 2022 r. miłośnicy chodzenia z kijami spotkali się w Krasnobrodzie, gdzie w ramach tegorocznej NORDIKIADY odbył się UZDROWISKOWY RAJD NORDIC WALKING.
Był to kolejny z 13 rajdów zaplanowanych w ramach tego wydarzenia, którego głównym organizatorem jest Fundacja BezMiar z Puław, zaś współorganizatorami w naszym mieście byli: Urząd Miasta i Gminy Krasnobród, Krasnobrodzki Dom Kultury oraz Miejsko-Gminny Klub Sportowy „IGROS KRASNOBRÓD”.
Na pięknych roztoczańskich trasach spotkali się, wszyscy Ci, którzy pokonują kilometry maszerując z kijami.
Zanim to jednak nastąpiło, uczestnicy tego sportowego spotkania zebrali się na Stadionie MGKS IGROS KRASNOBRÓD, gdzie najpierw odbyła się rejestracja zawodników oraz indywidualny dobór kijów. Następnie, po oficjalnym powitaniu, którego dokonała Prezes Fundacji Maryla Miłek był pokaz prawidłowej techniki oraz rozgrzewka, którą poprowadził Piotr Wetoszka – trener, instruktor, sędzia, propagator nordic walking – wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy.
Po rozgrzewce ponad dwustuosobowa drużyna podzielona ze względu na dystans (6 i 11,5 km) na dwie grupy była gotowa do startu.
Jako pierwsi wyruszyli długodystansowcy a tuż po nich zawodnicy trasy pięciokilometrowej.
Każda z grup pokonywała swoją odległość prowadzona przez wykwalifikowanych instruktorów.
Na tej krótszej, podczas marszu były krótkie przystanki, które umożliwiały nie tylko podziwianie pięknych okoliczności przyrody ale także pozwalały na ćwiczenia kondycyjne i utrzymanie dobrej formy do mety. Zadbała o to Elżbieta Krawczyk – koordynatorka Nordikiady.
W tym miejscu należy dodać, że obie trasy przygotowane zostały przez państwa Danutę i Tomasza Pawelców, którzy zatroszczyli doskonale się o wytyczenie i oznakowanie poszczególnych ścieżek marszu.
Po powrocie obu grup na stadion i ćwiczeniach rozciągających był czas na uzupełnienie kalorii. Można było zjeść zupę gulaszową przygotowaną przez „Zajazd Kalinka” z Kaczórek, a na deser były pączki ufundowane prze pana Pawła Kłyża – współwłaściciela piekarni w Krasnobrodzie.
Zakończeniem tego sportowego wydarzenia było losowanie nagród wśród wszystkich uczestników Nordikiady.
Szczęśliwcy odbierali je z rąk burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala, któremu towarzyszyli wspomniani wcześniej: Maryla Miłek, Elżbieta Krawczyk i Tomasz Pawelec.
UZDROWISKOWY RAJD NORDIC WALKING w Krasnobrodzie już za nami. Podsumowując można stwierdzić, że było to bardzo udane wydarzenie nie tylko sportowe ale i towarzyskie. Pogoda i frekwencja dopisały a jeśli o frekwencji mowa nie można ominąć faktu, że nasze miasto miało ponad dwudziestoosobową drużynę, która miejmy nadzieję będzie się rozrastać i promować nordic walking biorąc udział w kolejnych marszach z kijami? Trzeba również dodać, że podczas trwania imprezy na stadionie funkcjonowało stoisko Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dominikanówce, na którym można było zakupić piękne przedmioty tam właśnie wykonywane. Dziękujemy instruktorom tej instytucji za obecność.

Galeria

Może Ci się również spodoba

Skip to content