KONCERT DLA RODZICÓW

„Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza”.

Od tych słów Johanna Heinricha Pestalozzi w niedzielne popołudnie 12 czerwca w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury rozpoczął się Koncert dla Rodziców.
A skoro o Mamie i Tacie mowa, to trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że niepodważalnym aspektem rodzicielstwa jest, fakt, że rodzice zawsze i jak nikt inny kochają swoje dzieci miłością bezwarunkową a rodzicielstwo jest wdzięcznym tematem do przemyśleń i rozważań. Na temat tej niesamowitej więzi powstało wiele pięknych słów, które wybrzmiały także na krasnobrodzkiej scenie.
Uroczystość, która ma już kilkunastoletnią tradycję nareszcie mogła się odbyć z udziałem publiczności, co dało wiele radości zarówno występującym jak i odbiorcom tego wydarzenia.
Koncert, który połączył dwa święta, Dzień Matki i Dzień Ojca obchodzone kolejno w maju i czerwcu, był doskonałą okazją nie tylko do spotkania ale przede wszystkim do tego by, dzieci i młodzież mogły swoim talentem podziękować rodzicom za miłość i trud wychowania.
Koncert prowadziła Agata Włodarczyk – jedna z uczestniczek zajęć teatralnych, która między zapowiedziami poszczególnych wykonawców cytowała piękne sentencje na temat rodziny.
A jeśli o występach mowa, to program koncertu był jak zawsze bardzo bogaty.
Wiersze, piosenki, pokaz taneczny oraz prezentacje instrumentalne w wykonaniu uczestników zajęć prowadzonych w KDK nagradzane były gromkimi brawami. Przebiegł on w serdecznej atmosferze pełnej radości i uśmiechu a w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia.
Oprócz pięknych występów, które były niewątpliwie wspaniałym prezentem, każdy Rodzic otrzymał upominek w postaci kwiatka wykonanego podczas zajęć plastycznych prowadzonych w domu kultury. Będzie on długo przypominał wszystkim Mamom i Tatusiom o miłych chwilach, które miały miejsce tego wyjątkowego dnia.
Jak powiedział, Dave Willis „Nie ma idealnych rodziców i nie ma idealnych dzieci. Jest za to mnóstwo idealnych momentów na bycie razem”. Mamy nadzieję, ze koncert w Krasnobrodzkim Domu Kultury był jednym z takich idealnych momentów na spotkanie dwóch pokoleń najbliższych sobie osób, Rodziców i Dzieci.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content