XII MIEDZYNARODOWY FESTIWAL „ŚLADAMI SINGERA”

To już XII edycja Międzynarodowego Festiwalu „Śladami Singera”, którego głównym organizatorem jest Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN w Lublinie. Jak co roku artyści ze swoim dwudniowym programem przemierzają Lubelszczyznę. Wszystkich „przystanków” jest 14. Odwiedzą również Krasnobród.
W programie:
26 lipca
godz. 18.00 – Krasnobrodzki Dom Kultury

 • Projekcja filmu dokumentalnego „Gimpel the Fool returns to Poland” (Gimpel Głupek wraca do Polski). Autorem filmu jest Howard Rypp – aktor, reżyser, twórca działającego w Tel Avivie Teatru Nephesh. Howard Rypp był uczestnikiem VIII edycji festiwalu w 2018 roku i prezentował wtedy na scenie adaptację opowiadania I.B. Singera „Gimpel Głupek”. Film jest jego osobistą relacją dotyczącą tamtego festiwalu, jego idei, tworzących go osób, jego patrona – I. B. Singera, a także współczesnej Polski oraz relacji polsko-żydowskich. Praca nad filmem wciąż trwa, dlatego prezentowana wersja jest wersją roboczą.
 • Projekcja skróconej wersji programu publicystycznego „W powiększeniu – Isaac Bashevis Singer”. Dzięki bohaterom programu poznajemy ważne fakty dotyczące życia i twórczości Noblisty.
  27 lipca
  godz. 19.00 – Krasnobrodzki Dom Kultury
  „Ostatni Demon” – monodram inspirowany opowiadaniem I.B. Singera o tym tym samym tytule w wykonaniu Witolda Dąbrowskiego z towarzyszeniem Mateusza Strzempy (akordeon). Specjalna festiwalowa wersja z odniesieniami do lokalnej historii Krasnobrodu.
  Godz.20.00 – Plac Siekluckiego
  „Przyjaciele Sztukmistrza 2022”. Spektakl plenerowy z muzyką na żywo z elementami cyrku, akrobatyki powietrznej, tańca, beatboxu, teatru ognia. W spektaklu pod kierownictwem artystycznym Arkadiusza Ziętka biorą udział artyści z Polski, Czech, Izraela, Argentyny i Chile.
  Na wypadek niepogody spektakl będzie prezentowany w Krasnobrodzkim Domu Kultury. NA WSZYSTKIE WYDARZENIA WSTĘP WOLNY
„Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Lublin, który jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Lokalnym operatorem projektu jest Centrum Kultury w Lublinie.”

Możesz również polubić…

Skip to content