29. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK im. Księdza Kazimierza Szwarlika BĘDZIN 2023 – ELIMINACJE REJONOWE w KRASNOBRODZIE – PRZESŁUCHANIA i WYNIKI

Krasnobrodzki Dom Kultury już po raz kolejny był organizatorem Eliminacji Rejonowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie. Był to pierwszy etap tego muzycznego wydarzenia, podczas którego można nie tylko wysłuchać pięknych kolęd i pastorałek ale również promować młode wokalne talenty. Ponadto festiwal jest to doskonała okazja do przybliżenia roli polskiej tradycji kolędowania oraz przypomnienia oryginalnych tekstów sprzed wielu lat.
Do tegorocznych krasnobrodzkich eliminacji, które odbyły się 17 grudnia 2022 r., zgłosiło się 20 podmiotów wykonawczych, jednak na scenie zaprezentowało się tylko14 wykonawców, których oceniało Jury w składzie:
Przewodnicząca: Anna Mroczek – wokalistka, absolwentka UMCS kierunek Jazz i muzyka estradowa,
Barbara Rabiega – muzyk, wokalistka, specjalność śpiew solowy, pedagog, solistka wokalista Orkiestry Symfonicznej im. K. Namysłowskiego w Zamościu, instruktor śpiewu oraz akompaniator Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna, dyrygent zespołu wokalnego „Ale Cantare” z Płoskiego oraz
Aneta Krupa – magister sztuki muzycznej, instruktor ds. muzyki Krasnobrodzkiego Domu Kultury.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznano dwa tytuły Laureata, które trafiły do: Amelii Puchalskiej z Centrum Muzycznego „Tryton” w Tomaszowie Lubelskim i Szymona Hałasy z Tomaszowskiego Domu Kultury. Wyróżnienie przyznano zespołowi folklorystycznemu „Wójtowianie”, który reprezentował Krasnobrodzki Dom Kultury.
W II etapie Festiwalu, który odbędzie się w Będzinie spotkają się najlepsi uczestnicy przesłuchań eliminacyjnych, również tych krasnobrodzkich.
Odbędą się one w dniach 12-14 stycznia 2023 r. w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena.
Wszystkim wykonawcom, którzy u nas gościli serdecznie dziękujemy a wyróżnionym życzymy powodzenia w dalszej wokalnej rywalizacji.

GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content