SPOTKANIE WIGILIJNE NA PLACU SIEKLUCKIEGO

Mimo kilkustopniowego mrozu atmosfera podczas Spotkania Wigilijnego, które odbyło się w niedzielę 18 grudnia na Placu Siekluckiego w Krasnobrodzie była ciepła i serdeczna.
Ta świąteczna akcja integracyjna dla lokalnej społeczności poprzedzona była warsztatami kulinarnymi, podczas, których przygotowywano tradycyjne potrawy świąteczne.
Z zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu skorzystały Koła Gospodyń Wiejskich naszej gminy, z miejscowości: Hutki, Zielone, Grabnik, Wólka Husińska i Majdan Wielki oraz Krasnobrodzkie Stowarzyszenie Turystyczne, Stowarzyszenie „Malowanka” z Malewszczyzny i Spółdzielnia Socjalna „Warto”.
W samo południe w centrum Krasnobrodu rozbrzmiały piękne polskie kolędy i klimatyczne piosenki świąteczne a na specjalnie przygotowanych stoiskach można było skosztować pysznych dań, które królują na polskich stołach podczas świąt Bożego Narodzenia.
Nie zabrakło tradycyjnego barszczu z uszkami, kapusty z grochem, świątecznych pierogów z kapustą i grzybami, krokietów, śledzi, ryby po grecku czy gołąbków. Były także tradycyjne produkty wykonane przez znakomite gospodynie i gospodarzy, bo panowie również mieli swój udział w przygotowywaniu tych wszystkich specjałów. Do tego nie mogło zabraknąć świątecznych pierników i różnego rodzaju ciast, do których serwowano gorący, pachnący kompot z suszu, który doskonale rozgrzewał przybyłych degustatorów.
Spotkanie to odbyło się dzięki osobom, które pozytywnie odpowiedziały na zaproszenie i z wielkim zaangażowaniem mimo przedświątecznych obowiązków przygotowały swoje stoiska.
Zostało to docenione nie tylko przez odwiedzających poszczególnych wystawców mieszkańców, ale także przez burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala. Z rąk włodarza przedstawiciele wszystkich organizacji uczestniczących w wydarzeniu otrzymały podziękowania. Ponadto podczas swojego wystąpienia Burmistrz zwracając się do wszystkich przybyłych złożył życzenia świąteczne.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content