KRASNOBRODZKI GOSPEL – KOLĘDY POLSKICH POKOLEŃ – KONCERT

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na koncert zespołu KRASNOBRODZKI GOSPEL, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia w kościele p/w Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim o godzinie 19.00. To muzyczne wydarzenie zorganizowane jest w ramach projektu KOLĘDY POLSKICH POKOLEŃ.

Kolędy Polskich Pokoleń to nowy projekt artystyczny, którego celem jest ukazanie najpiękniejszych tradycji Bożego Narodzenia. Ideą projektu jest ukazanie piękna polskich kolęd i pastorałek wraz z popularyzacją wiedzy o dziejach Polski, o losach wielu pokoleń Polaków. Inicjatorem projektu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, producent muzyczny, jeden z najbardziej rozpoznawalnych twórców oraz animatorów muzyki gospel ostatnich trzydziestu lat, związany z Lublinem i naszym regionem.

W ramach projektu odbędzie się cykl CZTERECH KONCERTÓW, zorganizowanych w czterech ośrodkach województwa lubelskiego – ŚWIDNIKA, LUBLINA, TOMASZOWA LUBELSKIEGO i CHEŁMA, w każdym wykonanych przez jeden z CZTERECH CHÓRÓW GOSPEL wywodzących się z naszego regionu. Podczas koncertów wybrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, jakie powstały w różnych stuleciach i pokoleniach Polskiej historii, od jej dziejów w XVI wieku, przez czasy schyłku Rzeczpospolitej Obojga Narodów, przez czasy rozbiorów w XIX wieku, przez drama-tyczne czasy XX wieku i obu Wojen Światowych aż po czasy współczesne. Każdy z koncertów będzie narracją o losach pokoleń polskich opowiedziana słowami pieśni o narodzeniu Jezusa.

Możesz również polubić…

Skip to content