FERIE W KDK

Ferie w naszym województwie już za nami. Tak jak w latach ubiegłych Krasnobrodzki Dom Kultury wraz z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną przygotował ofertę zajęć dla dzieci z miasta i gminy Krasnobród oraz tych, które przyjechały do nas na feryjny wypoczynek.
Pierwszy tydzień (16-20.01.2023) przerwy w nauce dzieci mogły spędzić na zajęciach odbywających się w krasnobrodzkiej bibliotece, natomiast propozycje Krasnobrodzkiego Domu Kultury realizowane były w drugiej części ferii w dn. 23-27.01.2023.
Podczas dwugodzinnych spotkań w KDK postawiono na wspólną zabawę i kreatywne działania. Feriowicze mieli okazję do wzięcia udziału w zadaniach, które wymagały wspólnego zaangażowania i decyzyjności, co powodowało większą integrację i uczyło pracy w zespole. Proponowane zajęcia ze względu na różnorodność tematyczną mobilizowały do aktywności zarówno fizycznej jak i umysłowej oraz do próbowania swoich sił w różnych dziedzinach. Oprócz zabaw ruchowych były zajęcia plastyczne, muzyczne oraz takie, które wymagały wykorzystania posiadanych wiadomości i zastosowania ich w danym zadaniu. Sadząc po uśmiechniętych buziach uczestników można powiedzieć, ze cel został osiągnięty i wspólnie spędzony czas był doskonałą odskocznią od telefonu, komputera czy nic nierobienia.

„ZIMOWA OPOWIEŚĆ” – PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE DLA DZIECI

Uwieńczeniem tegorocznych ferii było przedstawienie teatralne „ZIMOWA OPOWIEŚĆ”, które odbyło się w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury w piątek 27 stycznia a zrealizowane było przez aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART zajmującego się realizacją spektakli teatralnych dla dzieci.
Przedstawienie opowiadało historię o Elfie Chichotku, który uwielbiał robić żarty. Jednak jego dowcipy nie zawsze śmieszyły innych i czasem wpędzały go w niezłe tarapaty. Finalnie, jego przygoda skończyła się szczęśliwie a on sam zrozumiał, że w życiu uczciwość i chęć pomocy innym jest bardzo ważna i daje wiele satysfakcji.
To feryjne spotkanie z teatrem miało charakter interaktywny, ponieważ mali widzowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w widowisku a niektórzy nawet zaprezentowania się na scenie.
Można wnioskować, że inscenizacja sprawiła publiczności wiele radości, o czym świadczył ich aktywny udział, gromkie brawa i roześmiane buzie.

Ferie w KDK

„ZIMOWA OPOWIEŚĆ” – przedstawienie teatralne

Możesz również polubić…

Skip to content