KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK „WÓJTOWIAN” W SANKTUARIUM MARYJNYM

Tradycyjnie już, zamykając okres śpiewania kolęd, zespół folklorystyczny „Wójtowianie” – laureat III miejsca w kategorii zespołów folklorystycznych podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, który odbył się w dniach 14-15 stycznia 2023 roku w Będzinie, w dniu 2 lutego wystąpił w Sanktuarium Maryjnym w Krasnobrodzie.
Koncert, który jak co roku odbywa się 2 lutego w Święto Matki Bożej Gromnicznej po Mszy św. wieczorowej jest wydarzeniem na stałe wpisanym w kalendarzach zespołu i krasnobrodzkiego sanktuarium.
Podczas koncertu „Wójtowianie” wykonali kilkanaście utworów – kolęd, pastorałek oraz pieśni o tematyce bożonarodzeniowej. Były wśród nich utwory o różnym klimacie, zarówno nastrojowe, melancholijne, które sprawiły, że nie jednej osobie pojawiła się łezka w oku oraz utwory bardziej skoczne, wesołe. Wszystkie mówiące o radości z narodzenia Pana Jezusa. Słuchacze mogli też wysłuchać utworów, którymi „Wójtowianie” wyśpiewali sobie tytuł laureata podczas finału festiwalu w Będzinie, tj.: „Przystąpmy do szopy”, „Kołysanka Maryi Panny” i „Trzej Mędrcy”.
Na zakończenie, kierownik zespołu Alicja Parkitny złożyła życzenia noworoczne i zaprosiła do wspólnego zaśpiewania kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.
Publiczność podziękowała za koncert brawami.

GALERIA

Możesz również polubić…

Skip to content