X KONKURS RECYTATORSKO-PLASTYCZNY „Wiosenne spotkania z…” – podsumowanie

Rok 2023 dla konkursu recytatorsko-plastycznego „Wiosenne spotkania z…” to rok małego jubileuszu. Za nami bowiem już X edycja konkursowa, w której uczniowie szkół podstawowych poprzez swoją wrażliwość artystyczną promowali literaturę oraz rozwijali swoje talenty plastyczne i recytatorskie. 23 marca 2023 r. odbył się etap finałowy. W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą urodzin Wisławy Szymborskiej oraz przez wzgląd na młodszych uczestników tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Wiosenne spotkania z Wisławą Szymborską i literaturą dziecięcą”. Podobnie jak w poprzednich latach konkurs odbywał się w dwóch niezależnych dyscyplinach, podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 od uroczystego podsumowania części plastycznej konkursu, połączonego z otwarciem wystawy pokonkursowej i rozdaniem nagród laureatom oraz wyróżnionym.

KONKURS PLASTYCZNY polegał na wykonaniu pracy plastycznej do dowolnego utworu Wisławy Szymborskiej lub autora literatury dziecięcej.

Komisja w składzie:
Marzena Mazurek – instruktor ds. plastyki – Krasnobrodzki Dom Kultury,
Barbara Niedźwiedź-Pachołek  –  instruktor plastyki  –  Warsztat Terapii Zajęciowej w Dominikanówce,
Halina Gontarz – nauczyciel plastyki – Zespół Szkół w Krasnobrodzie,
miała nie lada wyzwanie, gdyż na konkurs wpłynęło aż 178 prac. WYNIKI

Następnie od godz. 11.00 rozpoczęły się prezentacje recytatorów.

KONKURS RECYTATORSKI odbywał się w dwóch etapach. W pierwszym (wstępnym) uczestnicy prezentowali się w szkołach, ośrodkach kultury i innych placówkach, gdzie komisja wybierała po dwóch najlepszych recytatorów z każdej kategorii wiekowej. Następnie 23 marca 2023 r. w KDK miał miejsce etap finałowy. Uczestnicy I kategorii – najmłodszej, recytowali jeden wiersz z literatury dziecięcej, natomiast uczniowie starsi prezentowali fragment prozy oraz jeden wiersz autorstwa Wisławy Szymborskiej.

Spośród 23 recytatorów Komisja konkursowa w składzie:
Diana Maciąg (przewodnicząca) – instruktor teatru i literatury w Zamojskim Domu Kultury,
Marianna Olszewska – polonistka, poetka, wieloletni animator kultury,
Paweł Korga – student filologii polskiej, specjalizacja – krytyka literacka i artystyczna,
wyłoniła laureatów i wyróżnionych. WYNIKI

„Wiosenne spotkania z…” odbywają się już od dziesięciu lat. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym uczestnikom i mamy nadzieję, że kolejne dziesięć wiosen przywitamy w Krasnobrodzkim Domu Kultury naszym konkursem.

GALERIA – część plastyczna

GALERIA – część recytatorska

Może Ci się również spodoba

Skip to content