FERIE Z KDK

Ferie zimowe to idealny czas nie tylko do błogiego leniuchowania i odpoczynku od obowiązków szkolnych ale także spędzenia go w sposób aktywny i kreatywny.
Z propozycją takich właśnie zajęć wyszedł Krasnobrodzki Dom Kultury, który jak co roku przygotował ofertę feryjną dla dzieci i młodzieży i jak co roku zorganizował zajęcia tak, by każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Było cos dla ciała i dla ducha. Zajęcia prowadzone były w pierwszym tygodniu ferii od poniedziałku do piątku w godz. od 11.00 do 13, w drugim tygodniu swój program dla uczniów realizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna.
Wśród propozycji, oprócz zabaw integracyjnych, były zajęcia plastyczne i kulinarne.
Miłośnicy teatru i pięknych strojów mogli doskonale bawić się podczas teatralnego pokazu mody, który odbył się już pierwszego dnia zimowego wypoczynku.
Natomiast podczas spotkań plastycznych można było wykonać prace, które niewątpliwie będą przypominać o wspólnie spędzonym czasie, bowiem wszyscy jego uczestnicy mieli okazję własnoręcznie zrobić ramkę na zdjęcie oraz walentynkową niespodziankę.
Oprócz zajęć, które odbywały się w godzinach przedpołudniowych Krasnobrodzki Dom Kultury przygotował także dodatkowe propozycje – Karnawałowy Bal Przebierańców oraz przedstawienie teatralne pt. „Alladyn”.

Ach, cóż to był za bal…!
O tym, że prawie każde dziecko lubi tańczyć, wiedzą chyba wszyscy.
A, że tańczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, to w Krasnobrodzkim Domu Kultury zorganizowano Karnawałowy Bal Przebierańców, który był jedną z feryjnych propozycji przygotowanych dla dzieci.
Impreza odbyła się 30 stycznia i jak na prawdziwy bal przystało nie zabrakło pięknych strojów.
Frekwencja dopisała a wszystkim imprezowiczom podczas wspólnej zabawy towarzyszył dobry humor i moc energii. Było wesoło, tanecznie i kolorowo. Wszyscy mali tancerze spisali się znakomicie i oprócz wspólnych tańców chętnie brali udział w przygotowanych dla nich konkursach i karnawałowych zabawach. Był tez czas na uzupełnienie straconych kalorii, bo przecież bal nie mógł odbyć się bez poczęstunku. Organizatorzy zadbali o to, by na stołach pojawiły się napoje, łakocie oraz słone przegryzki. Po „naładowaniu akumulatorów” wszyscy z nową energią powrócili do wspólnej zabawy.
Sądząc po uśmiechniętych buziach milusińskich można stwierdzić, że karnawałowe spotkanie można zaliczyć do bardzo udanych .

„Alladyn”
„Alladyn”, to jedna z baśni „Tysiąca i jednej nocy”. Przedstawienie teatralne o tym właśnie tytule zostało zaprezentowane w ramach tegorocznych ferii organizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury a zrealizowane przez Studio Teatralne KRAK-ART zajmujące się się przygotowaniem spektakli teatralnych dla dzieci.
W czwartkowe popołudnie 1 lutego, gdy sala widowiskowa wypełniła się po brzegi, publiczność mogła przenieść się w niezwykły świat orientu, kolorowych kostiumów i magicznych rekwizytów. Na scenie rozegrała się historia skromnie żyjącego chłopca, który spotyka na swej drodze złego czarodzieja. Od tego momentu jego życie się zmienia a on sam bierze udział w wędrówce pełnej magii i czarów.
Interaktywna forma spektaklu dała możliwość małym widzom wzięcia czynnego udziału w widowisku i wystąpienia na scenie oraz odpowiedzi na ważne pytania.
Czy dobro zwycięży, czym jest szacunek do starszych, czy należy ufać obcym oraz czym jest przyjaźń.
Przedstawienie zostało nagrodzone gromkim brawami.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content