„ULTRAROZTOCZE” 2024 w KRASNOBRODZIE

W dniach 17-18 maja 2024 roku będziemy gościli w Krasnobrodzie sympatyków biegania na dużych dystansach i chodzenia z kijami – uczestników dużej, ogólnopolskiej imprezy sportowej „ULTRAROZTOCZE”, która od kilku lat jest organizowana na terenie Roztocza przez Fundację Na Ratunek.
Co roku główna baza zawodów ma swoją siedzibę w innej miejscowości naszego regionu, w tym roku jest nią Krasnobród.

W ramach bieżącej, VIII edycji zawodów „ULTRAROZTOCZE” rozegrane zostaną następujące biegi/ zawody:
Ultraroztocze 62 km: Józefów – Krasnobród;
• Maraton Roztocze 44 km: Oseredek – Krasnobród;
• Roztoczańska Trzydziestka 30 km: Susiec – Krasnobród;
• Półmaraton Roztocze 20 km: Majdan Sopocki – Krasnobród;
• Roztoczańska Dycha 10 km + 10 km Nordic Walking: Krasnobród – Krasnobród;
• Biegi dla dzieci.

Wszystkie dystanse kończą się na mecie, która tak jak i baza zawodów będzie zlokalizowana na stadionie sportowym w Krasnobrodzie.

Do zawodów zgłosiło się ponad 900 uczestników. Wszystkim życzymy udanych startów i osiągnięcia jak najlepszych wyników w pokonaniu wybranych przez siebie tras zawodów oraz miłego pobytu w Krasnobrodzie i na Roztoczu.

„ULTRAROZTOCZE”, to także impreza charytatywna, gdyż jednym z jej celów jest zbiórka środków finansowych na wsparcie osoby/rodziny będącej w potrzebie z terenu Roztocza. W bieżącej edycji z racji tego, że Krasnobród jest gospodarzem tego wydarzenia, pomoc trafi do rodziny z terenu miasta i gminy Krasnobród.

Mieszkańców miasta i gminy Krasnobród oraz innych miejscowości, przez które przebiegają trasy zawodów, zapraszamy do kibicowania oraz do udziału w ceremoniach wręczenia nagród dla zwycięzców poszczególnych dystansów, które odbędą się w sobotę 18 maja.

Wydarzeniom sportowym towarzyszyć będą stoiska kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich oraz koncerty zespołów: folklorystycznego „WÓJTOWIANIE” z Krasnobrodu (ok. godz. 16.00) i zespołu wokalno-instrumentalnego YANABANDA z Wieliczki (ok. godz. 19.00).

Szczegóły programu na plakacie.
Regulamin i inne informacje związane z tym wydarzeniem są dostępne na stronie https://tourdezboj.com/ultraroztocze/

Możesz również polubić…

Skip to content