„WÓJTOWIANIE” NAJLEPSI PODCZAS FESTIWALU W WERBKOWICACH

Zespół folklorystyczny „Wójtowianie” z Krasnobrodu, powtórzył ubiegłoroczny sukces – wyśpiewał I miejsce podczas XII Międzypowiatowego Festiwalu Pieśni i Piosenki Maryjnej w Werbkowicach, który odbył się 19 maja 2024 roku.
To duże osiągnięcie, gdyż z krasnobrodzkim zespołem do konkursowej rywalizacji przystąpiło 21 wykonawców.
Tak jak w ubiegłym roku zespół zaprezentował pieśń, do której słowa i muzykę napisała prof. Zofia Konaszkiewicz (pseudonim Zofia Jasnota). Tym razem był to utwór pt. „Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję”, który „Wójtowianie” niedawno otrzymali od jego Autorki. Linię melodyczną dla drugiego głosu opracował kierownik zespołowej kapeli, akordeonista Mirosław Berlin.
Komisja konkursowa w składzie: Barbara Rabiega (przewodnicząca), Elżbieta Kozyra i Stanisław Wojczuk, która wysoko oceniła nasz zespół wyłoniła też kolejnych laureatów, którymi zostali:
– Zespół „Kresowianki” z Żabcza (CK-K w Dołhobyczowie) – II miejsce
– Schola „Alleluja” (Mircze) – III miejsce.
Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymali: – Zespół „Hubal” (Hrubieszów), Zespół „Wesołe Gosposie” (GOK Gminy Zamość), Chór „Zorza” (Skierbieszów), Zespół „Serenada” (CK-K w Dołhobyczowie), Zespół „Flowers” (GOK Białopole) i Zespół „Górzanki” z Gozdowa (GOK Werbkowice).
Serdecznie gratulujemy „Wójtowianom” oraz wszystkim laureatom i wyróżnionym. Życzymy kolejnych sukcesów.
Mariola Czapla
fot. GOK Werbkowice

Możesz również polubić…

Skip to content