KONCERT DLA RODZICÓW

Po raz drugi Koncert dla Rodziców organizowany rokrocznie przez Krasnobrodzki Dom Kultury odbył się w plenerze. A stało się tak za sprawą zaproszenia, otrzymanego od Koła Gospodyń Wiejskich w Hucisku, które na 9 czerwca 2024 r. zaplanowało Piknik Rodzinny.
I tak kolejny raz dzieci uczęszczające na zajęcia artystyczne w domu kultury miały okazję zaprezentować się w pięknych okolicznościach przyrody w tej uroczej miejscowości.
Koncert rozpoczęli najmłodsi artyści, którzy powitali wszystkich zgromadzonych a w szczególności rodziców, pięknymi wierszami dedykowanymi właśnie dla nich. Piękne słowa wypowiadane przez: Beatkę Wierzbicką, Lenę Wyszyńską, Olę Jarszak,, Marcinka Tkaczyka i Kamilka Piwko wprawiły publiczność w wyjątkowy nastrój i wywołały wiele uśmiechu. Swój występ najmłodsi zakończyli pokazem tanecznym w letnich muzycznych rytmach.
Następnie na scenie pojawił się pierwszy duet wokalny – Julia i Dawid Skóra, który zaśpiewał dla wszystkich mam piosenkę pt. „Czterolistna koniczyna”. Tuż po wokalistach można było posłuchać prezentacji muzycznych w wykonaniu uczestników zajęć gry na instrumentach dętych. Wystąpiło czworo trębaczy – Patryk Włodarczyk, Borys Kostrubiec, Dawid Kwiatkowski i Jagoda Skiba uczniów kapelmistrza Krasnobrodzkiej Orkiestry Dętej.
Po popisach muzycznych znowu wybrzmiały piękne piosenki dla rodziców
„Jesteś mamo skarbem mym”, to utwór wyśpiewany przez Amelię Mołda i Darię Kostrubiec, natomiast piosenkę dla mamy i taty na melodię znanego włoskiego przeboju „Mamma Maria” zaprezentowały Lea Korniewska i Magdalena Kozdra. Kolejną wokalistką była Iga Piotrowska, która również wykonała utwór na melodię międzynarodowego hitu , tym razem zespołu „Queen” – Mama.
Kiedy umilkły dźwięki ostatniego utworu nadszedł czas na program w wykonaniu grupy „Babiniec Junior”. Była to inscenizacja połączona z utworami Jana Brzechwy, która w humorystyczny sposób opowiadała o relacjach dzieci i dorosłych oraz o zasadach savoir – vivru. Swój występ grupa zakończyła energetycznym pokazem tanecznym do piosenki „Bratnie dusze” Cleo i Dawida Kwiatkowskiego.
Koncert zakończył się piosenką dla mamy w pięknym wykonaniu Magdaleny Burak.
W imieniu pracowników Krasnobrodzkiego Domu Kultury i dzieci uczęszczających na zajęcia w kołach zainteresowań serdecznie dziękujemy KGW Hucisko i pani sołtys Małgorzacie Grodzkiej za zaproszenie i możliwość spędzenia uroczego dnia pełnego atrakcji, uśmiechu, radości, dobrej zabawy i pysznych przysmaków przygotowanych na tę okoliczność.
Dziękujemy również Rodzicom występujących dzieci, za obecność i wspólnie spędzony czas.

Możesz również polubić…

Skip to content