Zajęcia tańca nowoczesnego

logo 1

Zespół Tańca Nowoczesnego w Krasnobrodzkim Domu Kultury rozpoczął swoją działalność w 2004 roku. Zrzesza on dzieci i młodzież których pasją jest taniec nowoczesny. Zespół propaguje taniec hip–hop oraz pochodne techniki np. electric boogie, new style, popping, locking i inne formy tańca nowoczesnego. Celem zajęć jest stworzenie atmosfery dobrej zabawy, poprzez którą dzieci nabywają i kształtują umiejętności taneczne oraz poznają zasady umiejętnego poruszania się w przestrzeni.
W trakcie zajęć dzieci poznają techniki taneczne, uczą się wyrazu scenicznego oraz zachowania na scenie. Dzięki tym spotkaniom wzmacniają kondycję, pracują nad właściwą sylwetką oraz doskonalą koordynację ruchów, które muszą być bardzo wyraziste.
Początkowo nosił nazwę „Fart” a instruktorami prowadzącymi byli kolejno: Andrzej Antoszczyk i Anna Antoszczyk – do listopada 2016r.
Następnie w styczniu 2017r. pracę z grupą rozpoczęła pani Aneta Lechowicz a od lutego zespół zmienił nazwę na „Step Dance”.

ZAJĘCIA TAŃCA NOWOCZESNEGO:
poniedziałek o godz. 18.00 – 20.00 i środa o godz. 17.00 – 20.00 .
Instruktor prowadzący: Aneta Lechowicz

Aneta Lechowicz – tancerz, pedagog i choreograf
Tańczy od 9 roku życia. Na początku był taniec ludowy, później balet, następnie taniec towarzyski, a od 14 roku życia do chwili obecnej hip-hop. Poznała też wie innych form tanecznych, spośród których najbardziej spodobały się jej taniec orientalny, pole dance i akrobatyka. Taniec orientalny i akrobatykę trenuje już 7 lat, a pole dance od ponad 2 lat.
Jest absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Posiada dyplom instruktora tańca brzucha II-go stopnia wg Polskiej Federacji Tańca, jest instruktorem tańca nowoczesnego o specjalności hip-hop oraz absolwentką I instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego na instruktora tańca nowoczesnego o specjalności taniec uliczny (street dance). Ciągle poszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności podczas licznych warsztatów prowadzonych przez wybitnych specjalistów z kraju i zagranicy.
Posiada wieloletnie doświadczenie – od 14 lat uczy tańca dzieci, młodzież i dorosłych, tańczy od 25 lat, a występuje od 21 lat.

Podziękowania dla Pani Anny Antoszczak
W związku z zakończeniem z dniem 15 października 2016 roku pracy w Krasnobrodzkim Domu Kultury serdecznie dziękuję Pani Annie Antoszczak – instruktorowi tańca nowoczesnego, za wieloletnią działalność polegającą na rozwijaniu pasji i zainteresowań tanecznych wśród dzieci i młodzieży w ramach zajęć w Zespole Tańca Nowoczesnego „Fart” działającym w KDK.
Dziękuję za uświetnianie występami Zespołu „Fart” różnych uroczystości, a także za udział zespołu i jego tancerzy w licznych turniejach.
Gratuluję sukcesów, a wśród nich, tych najwyższych – zdobycia tytułu Mistrza Polski i Mistrza Świata w tańcu electric boogie przez Patryka Kawkę.
Do podziękowań dołączam życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
Mariola Czapla – dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury