„Chrzest Polski w ilustracjach”

„Chrzest Polski w ilustracjach” – katalog (z polsko-angielską wersją językową) wydany w formie albumu z barwnymi reprodukcjami opatrzonymi fragmentami tekstów średniowiecznych kronikarzy, wybitnych polskich pisarzy, poetów i myślicieli (format A4, objętość 96 stron, oprawa twarda, szyta nićmi).
Wstęp do albumu napisał prof. Krzysztof Ożóg z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie – wybitny historyk, specjalista od historii średniowiecza, autor książki „966. Chrzest Polski”, uznanej za książkę roku 2015. Prof. K. Ożóg był również konsultantem tego przedsięwzięcia.
Projekt graficzny wykonał Bogusław Orliński – ilustrator uczestnik krasnobrodzkich spotkań, autor opracowań graficznych publikacji wydawanych przez KDK, wysoko ocenianych przez specjalistów.
Natomiast wydawnictwo przygotowane w ramach projektu, zgodnie z jego założeniami, trafiło m.in. do wszystkich ambasad na terenie Polski oraz do wysokiej rangi bibliotek publicznych oraz uniwersyteckich. Łącznie będzie to 250 podmiotów.

A u t o r p r o j e k t u k u r a t o r r e a l i z a c j i
Autorką i kuratorem realizacji projektu obejmującego warsztaty, wystawę i katalog jest Maria Grażyna Szpyra, która od ponad 30 lat zajmuje się promocją polskiej ilustracji w kraju i za granicą.
Projekt został zrealizowany z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

Możesz również polubić…

Skip to content