PIKNIK RYBACKI

Projekt „Piknik Rybacki” to impreza plenerowa która odbyła się 30 czerwca 2018 roku w Krasnobrodzie została zorganizowana przez Krasnobrodzki Dom Kultury pod patronatem burmistrza Krasnobrodu Kazimierza Misztala. Współorganizatorem pikniku była Rybacka Lokalna Grupa Działania „Roztocze”, której członkiem jest Gmina Krasnobród i Krasnobrodzki Dom Kultury.
Za pośrednictwem RLGD „Roztocze” KDK pozyskał dofinansowanie na realizację tego wydarzenia z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Piknik został zorganizowany przy współpracy z partnerami, którymi byli: Krasnobrodzkie Towarzystwo Wędkarskie, Karczma Rybna Karpiówka w Bełżcu, Pstrąg Roztoczański Hodowla Ryb i Restauracja Adam Krzywosz w Bondyrzu i Zakład Gospodarki Komunalnej w Krasnobrodzie.
Program pikniku, którego głównym tematem była ryba, realizowany był na terenie wyspy z basenami nad krasnobrodzkim zalewie. W ramach Pikniku odbyły się:

  • zawody wędkarskie,
  • pokaz kulinarny,
  • Grillowy Konkurs Kulinarny – skierowany do stowarzyszeń i grup nieformalnych,
  • konkurs kulinarny ‐ skierowany do profesjonalistów – kucharzy z restauracji i ośrodków wypoczynkowych z terenu Gminy Krasnobród,
  • konkursy i zabawy rodzinne,
  • koncert zespołu „Ściana W” z Tomaszowa Lubelskiego,
  • wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.
    Uczestnicy zawodów wędkarskich i wszystkich konkursów otrzymali nagrody finansowe lub rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

Dla uczestników „Pikniku Rybackiego” zorganizowano również stoiska Stowarzyszenia „Ach Zielone”, Restauracji „Pstrąg Roztoczański” z Bondyrza, Karczmy Rybackiej „Karpiówka” z Bełżca, Gospodarstwa Rybackiego Zarząd Dóbr Smolin z Rudy Różanieckiej i producentów nalewek z Narola na których serwowano różne smakołyki. Były też inne stoiska, na których prezentowano rękodzieło – koronki i prace wykonane szydełkiem przez Alinę Wacko, czy wyroby garncarskie Mirosława Lipskiego. Chętni mogli też spróbować swoich umiejętności wykonywania naczyń z gliny, pod fachowym okiem garncarza z Krasnobrodu. Piknik był też okazją do zaprezentowania swojej oferty przez działającą od niedawna Krasnobrodzką Spółdzielnię Socjalną „Źródło” oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Zamościu.

Impreza współfinansowana była ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014¬2020

Możesz również polubić…

Skip to content