Przegląd Powiatowy 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

DSC 6986Korzystając z zaproszenia Zamojskiego Domu Kultury, entuzjastki recytacji i fantastyki uczęszczające na zajęcia koła teatralnego „Babiniec” działającego w Krasnobrodzkim Domu Kultury wzięły udział w Przeglądzie Powiatowym 22. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego.
Tegoroczna edycja Konkursu odbywała się pod hasłem: Narodziny światów – fantastyka w literaturze.

I tak 14 listopada 2018r. na scenie Zamojskiego Domu Kultury wystąpiło 47 recytatorów, wśród nich przedstawicielki KDK: Wiktoria Fila, Gabriela Szpyra i Karolina Smoluch, które zaprezentowały fragmenty prozy: „Przygody Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana, „Igrzyska śmierci – W pierścieniu ognia” Suzanne Collins oraz „Kosogłos” tej samej autorki.
Tematyka konkursu, niewątpliwie bliska sercu recytatorów była bardzo różnorodna a wybierane utwory, bądź ich fragmenty przedstawiane w sposób bardzo plastyczny i emocjonalny.
Recytatorów oceniało jury w składzie: Krystyna Proc, Joanna Bilska-Pawłowska i Patryk Pawelec, które miało nie lada zadanie, bowiem poziom prezentacji był bardzo wysoki a nominacji do Turnieju Wojewódzkiego w Lublinie tylko pięć.
Mimo, iż nasze recytatorki nie zakwalifikowały się dalej, można z całą pewnością stwierdzić, że był to bardzo udany wyjazd, podczas którego można się było sporo nauczyć przebywając z innymi wielbicielami tego rodzaju wyrazu artystycznego, ich tekstami i interpretacją. Ponadto można było skorzystać z konsultacji jurorskiej, która jest niewątpliwie wartością dodaną takich spotkań.
Brak nagrody w tym konkursie nie jest traktowany przez członkinie „Babińca” jako porażka, bowiem w recytacji panuje prawo subiektywnej oceny.
Recytatorki nadal zamierzają pracować nad swoim warsztatem i stawać do kolejnych rywalizacji dzieląc się swoją pasją.

Możesz również polubić…

Skip to content