XXIV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolaka

DSC 7892W Krasnobrodzie odbyły się przesłuchania uczestników 24. Gminnego Konkursu Piosenki Przedszkolaka. Największa grupa małych artystów zaprezentowała się w środę 5 grudnia w miejscowym domu kultury, ale na prośbę opiekunów najmłodszych dzieci z Krasnobrodu, organizatorzy odwiedzili je w przedszkolu , w piątek 7 grudnia.

Podczas głównych prezentacji wystąpiły przedszkolaki z Kaczórek, Majdanu Wielkiego i Krasnobrodu, z których większość wybierała typowo dziecięce utwory, ale były również przeboje polskiej muzyki rozrywkowej i utwory patriotyczne, nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedyna solistka Iga Piotrowska zaśpiewała piosenkę z repertuaru Anny Jantar, a w zestawie były również takie utwory jak :”Kłótnia kaloszy”, Grzybek tu, grzybek tam”, „Idzie lasem pani jesień”, „Przedszkolakiem fajnie być” czy „Jesteśmy Polką i Polakiem”.
Widzowie, wśród których oprócz opiekunów przedszkolaków byli ich rodzice i dziadkowie, obejrzeli popisy około 120 wykonawców. Zgodnie z tradycją impreza nie miała charakteru konkursu, lecz przeglądu i organizatorzy przygotowali dyplomy i upominki dla wszystkich. Wręczał je sam św. Mikołaj, a mali artyści, oprócz słodkości, otrzymali specjalne czapki pomocników Mikołaja.
W drugiej części tegorocznego przeglądu, który odbył się w piątek 7 grudnia w przedszkolu w Krasnobrodzie, swoimi talentami wokalnymi popisywały się najmłodsze dzieci, czyli „Smerfy”, „Motylki” i „Pszczółki”, które zaśpiewały piosenki: „Przedszkolaczek”, „Kolorowe klocki”, „ Choć jestem mały jak palec”.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content