KONCERT KOLĘDOWO – JASEŁKOWY

Rokrocznie wraz ze Świętami Bożego Narodzenia rozpoczyna się w Polsce radosny okres kolędowania, który trwa aż do Święta Ofiarowania Pańskiego obchodzonego 2 lutego.
Kolędy rozbrzmiewają w tym czasie w domach przy wigilijnym stole, kościołach i na wielu koncertach.
W Krasnobrodzkim Domu Kultury również organizowany jest Koncert Kolędowo-Jasełkowy, który ma już kilkunastoletnią tradycję.
Podczas tego wydarzenia można posłuchać pięknych kolęd, pastorałek, utworów świątecznych oraz obejrzeć jasełka.
Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią coronawirusa, kiedy to nie było możliwości spotkania się w sali widowiskowej, a większość imprez realizowana była w systemie online, tradycji stało się zadość i krasnobrodzianie mogli skorzystać z zaproszenia i wziąć udział w tym wydarzeniu.
Tegoroczny koncert odbył się w niedzielę 22 stycznia i rozpoczęły go najmłodsze jego uczestniczki – Aniołki z Klubu Malucha „Bawiarenka”.
Tuż po nich na scenie rozbrzmiała pastorałka „Za kominem świerszczyk spał”.
Potem zaprezentowała się grupa teatralna „Babiniec Junior” przedstawiając humorystyczne jasełka pt. „Anielski chór” . Kolejnymi artystami byli instrumentaliści –uczestnicy zajęć nauki gry na instrumentach dętych prowadzonych przez kapelmistrza Krasnobrodzkiej Orkiestry Dętej – Mateusza Krawca.
Po pierwszej części prezentacji instrumentalnych na scenie znowu pojawili się młodzi aktorzy, tym razem członkowie starszej grupy „Babińca”. W ich wykonaniu można było obejrzeć potyczki diabłów i aniołów w przedstawieniu jasełkowym, które oprócz śmiesznych dialogów zawierało finalne przesłanie dla wszystkich: „Jeden wielki Polak, mądry kto go słucha, by odnowić ziemię wezwał kiedyś Ducha. A my mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie i odnowę ziemi zacznijmy od siebie.”
Dalszą część koncertu stanowiły prezentacje wokalne i instrumentalne.
Dla publiczności na instrumentach dętych zagrali ponownie podopieczni kapelmistrza, który akompaniował swoim uczniom na pianinie. Natomiast pięknych kolęd i pastorałek można było wysłuchać w wykonaniu wokalistów szkolących swój warsztat pod czujnym okiem Anety Krupy – instruktora wokalu.
Niedzielny koncert zakończył się wspólną kolędą „Wśród nocnej ciszy”, do wykonania której zaproszono wszystkich obecnych oraz życzeniami przekazanymi przez Mariolę Czaplę- dyrektora Krasnobrodzkiego Domu Kultury, która prowadziła to kolędowo-jasełkowe spotkanie.

Galeria

Możesz również polubić…

Skip to content